Latvijas Sociāldemokrātiskā strādnieku partija (LSDSP) 39. ārkārtas kongresā nolēma sākt notariāli apstiprinātu parakstu vākšanu referendumam par tautas vēlēta Valsts prezidenta institūcijas ieviešanu Latvijā. Iedzīvotāju parakstu vākšana sākās trešdien, 13. jūnijā.
„LSDSP ir nepieņemami, kā pēdējā laikā notiek tautai svarīgu jautājumu izlemšana. Nesenā Valsts prezidenta ievēlēšanas kampaņa, kas sabiedrības viedokļa uzklausīšanas vietā tika pārvērsta par diskusijas imitāciju, vēlreiz apliecina, ka Valsts prezidents jāvēlē tautai.
Mums nav pieņemami, ka šauras politiskās elites rokās ir tik nozīmīga jautājuma izšķiršana. Savulaik tikai laimīgas sagadīšanās dēļ, kad toreizējā valdošā elite nespēja savā starpā vienoties par gana labu prezidenta amata kandidātu, Valsts prezidenta amatā tika ievēlēta Vaira Vīķe-Freiberga, kas ātri kļuva par visas tautas prezidenti, jo kalpoja tautai, nevis politiskajai elitei.
Tautas vēlēts prezidents varēs pildīt savus pienākums ar lielāku pārliecību, būt daudz brīvāks un atbildīgāks visas tautas priekšā. Latvijas sabiedrību vairs neapmierina līdzšinējā prezidenta ievēlēšanas sistēma, kad valsts galvu izraugās šaura politiķu grupa, tāpēc LSDSP ierosina parakstu vākšanu par tautas vēlētu Valsts prezidentu," uzsver LSDSP priekšsēdētājs Jānis Dinevičs.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 12.06.2007.
Autors: ANSIS DOBELIS
LSDSP ģenerālsekretārs