Aizvadītās piektdienas pēcpusdienā laikraksta „Stars" žurnāliste Inese Elsiņa bija lieciniece iespaidīgam ceļu satiksmes negadījumam, kurā uz sāniem bija apgāzusies smagā mašīna, tās krava, kā izskatījās, kūdras maisi – izbiruši ceļa malā. Vairāki autobraucēji piestāja, lai pārliecinātos, kas noticis un vai ar šoferi viss ir kārtībā. Par laimi, vadītājs negadījumā nebija cietis, arī satiksme netika traucēta. Tomēr vietējie šo ceļa posmu Kalsnavas pagastā, pirms dzelzceļa pārbrauktuves, sauc par melno punktu.
Kā pastāstīja Kalsnavas pagasta pārvaldes vadītājs Artis Mūrmanis, novākt negadījuma vietu izdevies pašu spēkiem. Glābšanas un operatīvie dienesti atzīst, ka neesot tikuši iesaistīti – acīmredzot, notikušajā nav bijis ne cietušo, ne nodarīti zaudējumi.
– Šī ir jau otrā reize pusotra mēneša laikā, kad šajā vietā avarē automašīna. Biedējošākais, ka šādas avārijas šeit notiek regulāri un katru gadu. Mūsu skatījumā – tas ir melnais punkts. Domāju, ka „Latvijas Valsts ceļiem" vajadzētu paanalizēt un atbildēt, kāpēc šajā vietā tik bieži notiek avārijas. Vēl nesen avarēja kravas automašīna, kas brauca no Ungārijas, piektdien avarējušais bija Lietuvas transportlīdzeklis. Tas tomēr ir, tā sacīt, liels čē pē, vai tiešām ir jāriskē ar cilvēku veselību, dzīvību, nodarītiem zaudējumiem, sasistām automašīnām? „Latvijas Valsts ceļiem" vajadzētu šai vietai pievērsties un nonākt pie kāda risinājuma, – pauda Artis Mūrmanis.
Jautāts, vai ir kāds pieļāvums, kas konkrētajā vietā paaugstina satiksmes bīstamību, Kalsnavas pagasta pārvaldes vadītājs atbildēja: – Protams, grūti to viennozīmīgi pateikt, kaut gan pats esmu šoferis ar stāžu. Iespējams, tas ir ātrums. Otra lieta – ceļu kaisīšana, ceļa stāvoklis šajā vietā. Kaut arī „Latvijas Valsts ceļiem" uz to vienmēr ir atbilde: „Mēs ceļus kaisām." Šis ceļš ir „Latvijas Valsts ceļu" pārziņā, viņiem būtu jāatbild par to, kas uz tā notiek, līdz kādai robežai ceļš ir nokaisīts un kādā stāvoklī ir brauktuve. Iespējams, ka vietējie braucēji pie šiem apstākļiem jau ir pieraduši, jo avarē retāk, tomēr tas arī notiek. Tikmēr, kā redzam, ārzemniekiem šis ceļa posms sagādā problēmas. Manuprāt, atbildīgajai iestādei būtu jāizvērtē, kādu metodi piemērot šajā situācijā, – vai uzstādīt papildu brīdinošas zīmes, vai ātruma ierobežojumu, vai pārskatīt brauktuves stāvokli un ceļu kaisīšanu ziemā. Autovadītājiem tā tomēr ir liela nelaime, un tas ir lieks apdraudējums cilvēkiem, tāpēc prasa risinājumu.
01.03.2017.