Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Rādījumus varēs nodot līdz februāra vidum

BAIBA MIGLONE

Autors • 05.02.2015.

Burtu lielums

Apmēram 70% AS „Latvenergo" klientu, kuri izvēlējušies norēķināties pēc faktiskā patēriņa, saņemot rēķinu, nodevuši skaitītāju rādījumus, „Staru" informē AS „Latvenergo" preses sekretāre Sandra Vējiņa.

Tomēr, neraugoties uz to, ka lielākajai daļai to veiksmīgi izdevies izdarīt, daudziem tas radījis sarežģījumus, un „Latvenergo" pagarinājis rādījumu nodošanu līdz 15. februārim.
Daudzos jaunā sistēma radījusi apjukumu, un cilvēki vēl joprojām satraucas par to, kā iespējams nodot skaitītāju rādījumus. To vakar „Staram" pauda arī kāds 75 gadus vecs pensionārs: „Centos noskaidrot, kā man rīkoties, jo mājās interneta nav, taču „Latvenergo" bezmaksas tālrunis 80200400 visu laiku ir aizņemts."
Vispirms jāsāk ar to, ka jānoskaidro, vai skaitītāja rādījumi vispār ir jānodod, jo, kā uzsver AS „Latvenergo" pārstāve, tiem klientiem, kuri izvēlējās Elektrum Universālais vai citu produktu ar Izlīdzinātā maksājuma norēķinu metodi, skaitītāja rādījumi nav jānodod. Ir jāizmanto „Latvenergo" sūtītā informācija, kurā bija kartīte ar ikmēneša izlīdzinātā maksājuma summu. AS „Latvenergo" atkārtoti februārī nosūtīs klientiem uz e-pastu vai SMS aprēķināto izlīdzinātā maksājuma summu.
Savukārt tiem, kuru līgumā ir paredzēts nodot skaitītāja rādījumus, visērtāk to izdarīt klientu pašapkalpošanās portālā www.e-latvenergo.lv, sūtot SMS īsziņu (tā gan ir par maksu) vai arī izmantojot „Latvenergo" mobilo aplikāciju, vai zvanot uz bezmaksas tālruni 80200408. Klientam jābūt gatavam nosaukt savu līguma numuru, skaitītāja numuru, skaitītāja rādījumu, kontakttālruni.
Taču, kā „Staram" apliecināja „Latvenergo" komunikācijas projektu vadītāja Ilvija Līvmane, šobrīd sakarā ar pāreju uz jauno sistēmu radies zināms sastrēgums. – Janvāra beigās, līdz pat 31. janvārim, klienti vēl norēķinājās par pērnā gada decembrī patērēto elektroenerģiju, kad sistēma darbojās vēl pēc Starta un Pamata tarifa, bet ar 1. februāri jau darbojas atvērtā tirgus sistēma. Notika visu klientu līgumu migrācija/pārveide: regulētie līgumi tika pārveidoti par tirgus līgumiem, un šī procesa laikā bija brīži, kad bija apgrūtināta piekļuve portālam e-Latvenergo. Datu migrācija no vienas līguma formas uz otru miljons klientiem – tas nav tik vienkārši un ātri. Pie tam daži no mūsu klientiem vēl pēdējā brīdī izdomāja kaut ko mainīt. Kā katra pāreja uz jaunu sistēmu, arī šī klientiem rada daudz neskaidrību, daudzi vēlējās telefoniski sazināties par norēķiniem un zvanīja uz „Latvenergo" bezmaksas tālruni 80200400, tāpēc tas lielākoties ir aizņemts. Kā liecina statistika, janvārī vien esam apkalpojuši 160 000 telefona zvanu, nosūtījuši informāciju par turpmāko norēķinu kārtību 150 000 klientu. Bet es tiešām gribu visus mūsu klientus nomierināt un atkārtoju – rādījumu nodošanas termiņš par janvāra rādījumiem ir pagarināts līdz 15. februārim. Tā ka visi paspēs to izdarīt bez satraukuma. Kas attiecas uz rēķinu, tas tiks izrakstīts par iepriekšējā mēnesī patērētajām kilovatstundām, un to klients saņems pa e-pastu, pastu vai SMS veidā.
AS „Latvenergo" izsaka pateicību saviem klientiem par lielo interesi un atvainojas par to, ka šajās dienās radās sastrēgums, gan nododot rādījumus internetā, gan vajadzēja gaidīt ilgāk uz savienojumu bezmaksas informatīvajam tālrunim. Domājams, ka klientiem svarīgie jautājumi tuvāko nedēļu laikā tiks pilnībā sakārtoti un turpināsim klientu apkalpošanas normālu režīmu.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px