Iekšlietu ministrija (IeM) vidējā termiņa budžetā no 2021. gada līdz 2023. gadam prioritārajiem pasākumiem vēlas vairāk nekā 285 miljonus eiro, informē IeM.
Nauda nepieciešama atlīdzības paaugstināšanai iekšlietu nozares amatpersonām ar speciālajām dienesta pakāpēm, proti, policistiem, ugunsdzēsējiem un citām amatpersonām. IeM norādīja, ka daudzām minētajām amatpersonām patlaban ir noteikta mēnešalga, kura ir zemāka par vidējo mēnešalgu. IeM informēja, ka, piemēram, paredzēts palielināt iekšlietu nozares kadeta mēnešalgu no 588 eiro uz 620 eiro mēnesī. IeM finansējums nepieciešams arī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) autotransporta bāzes uzturēšanai un atjaunošanai, kā arī VUGD depo rekonstrukcijai un būvniecībai.
Finansējums nepieciešams runas tehnoloģiju platformas funkcionalitātes izmantošanai nepieciešamā audio un video aprīkojuma iegādei, Operatīvās vadības centra izveidei, Valsts drošības dienesta darbības prioritāro jomu stiprināšanai, tiesībaizsardzības iestāžu amatpersonu izglītības sistēmas pilnveidei, Valsts robežsardzes personāla resursu atjaunošanai un kapacitātes stiprināšanai.
28.07.2020.