Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Premjers sola meklēt risinājumus

Redakcija

Autors • 27.03.2009.

Premjers sola meklēt risinājumus
Burtu lielums

Premjers Valdis Dombrovskis aizvakar reģionālajai presei rīkotajā konferencē atzina, ka valdība ir informēta par problēmām ar solīto 200 tūkstošu mērķdotāciju apgrūtinātu saņemšanu dažās pašvaldībās.

– Kas attiecas uz šo solīto 200 tūkstošu dotāciju katrai pašvaldībai, kas ir piekritusi brīvprātīgi apvienoties novadā, šī problēma ir zināma, un budžeta grozījumos tas ir viens no jautājumiem, ko skatīsim, kādas ir iespējas to risināt, – atbildot uz „Stara" jautājumu, vai šīm aptuveni 30 pašvaldībām, kuru vidū ir trīs mūsu rajona pašvaldības, kas ir piekritušas apvienoties potenciālajā Varakļānu novadā, proti, Murmastienes un Varakļānu pagastam un Varakļānu pilsētai, ir cerības saņemt solītās mērķdotācijas un kad tas varētu notikt, sacīja Ministru prezidents Valdis Dombrovskis. – Cik lielā mērā mēs varēsim šo dotāciju pašreiz nodrošināt, tas ir jautājums. Mēs skatāmies arī dažādus alternatīvos risinājumus, piemēram, vai pašvaldībām par to pašu summu var segt parādus, ja tādi pašvaldībai ir pret Valsts kasi. Mēs meklējam iespējas, lai šo problēmu atrisinātu, jo tie ir līdzekļi, kas pašvaldībām ir solīti un ar ko pašvaldības ir rēķinājušās. Tagad ir sanācis tā, ka dažas pašvaldības ir saņēmušas, dažas – nav.
Problēma ir, ka nav bijusi vienlīdzīga attieksme. Iespējams, bija jādomā, vai šo dotāciju samazināt vai kā citādi risināt, – savu viedokli pauda Valdis Dombrovskis.
Savukārt atbildot uz piebildi, kad, viņaprāt, varētu beigties dotāciju sadale pašvaldībām pēc partiju piederības principa, Valdis Dombrovskis piekrita, ka diemžēl gan mērķdotāciju investīciju piešķiršana pašvaldībām, gan kaut kāda cita veida atbalsts nereti ir atkarīgs no piederības vienai vai otrai valdošajai partijai. – Un tas, par ko mēs visu laiku esam iestājušies, ir, ka šīs pašvaldību dotācijas ir jādala, balstoties uz pašvaldību attīstības indeksiem un objektīviem rādītājiem, lielāku atbalstu sniedzot tām pašvaldībām, kurām attīstība ir mazāka, lai šī nauda tiešām dotu lielāku atdevi, nevis to koncentrējot tikai dažās pašvaldībās, kurās ir pareizās partijas mēri, – uzsvēra valdības vadītājs.

Viņš arī atzina, ka nākotnē ir jādomā, kā pašvaldībām nodrošināt lielāku finansiālo neatkarību, lai tām būtu pašām vairāk līdzekļu no nodokļiem, kas tiek iekasēti. – Tādējādi nebūs nepieciešams visu laiku lūgt no valsts vienu vai otru investīciju. Tas ir ilgtermiņa risinājums, kā šo problēmu pēc būtības sakārtot. Kamēr būs tā, ka pašvaldībām jāiet lūgties naudu no valdības vienam vai otram projektam, tikmēr pastāv risks, ka kāds to mēģinās izmantot politisko manipulāciju veikšanai, – skaidroja Valdis Dombrovskis.

Par preses konferencē skartajiem jautājumiem plašāk – „Stara" otrdienas numurā.

Autore: BAIBA MIGLONE

EDUARDA JUHŅEVIČA foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px