Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Pošas uz 3 x 3 nometni Amerikā

Redakcija

Autors • 16.07.2007.

Burtu lielums


Pagājušajā nedēļā noslēdzās 3 x 3 nometne Alsviķos. Savukārt trimdas latviešiem Amerikā 3 x 3 nometnes notiks augustā. Uz tām kā mācību spēki uzaicināti arī Anete un Māris Karlsoni no Ļaudonas puses.
Karlsonu ģimene 3 x 3 nometnē piedalīsies pilnā sastāvā – abi pieaugušie un trīs viņu ģimenes atvases.

Augusta pirmajā nedēļā darbosimies 3 x 3 nometnē Garezerā, – atklāj Anete Karlsone. – Māris mācīs podniecību un ugunskurā apdedzinās traukus, es lasīšu teorētisku kursu par latviešu apģērba vēsturi. Vadīsim arī nodarbības folklorā: mācīsim latviešu rotaļas, tautas dziesmas, dančus.

Otra 3 x 3 nometne Amerikā notiks augusta vidū Katkiļos. Tajā Anete mācīs aust jostas, bet Māris ierasti darbosies podniecības jomā. – Mūsu trīs meitas piedalīsies nometnes aktivitātēs kā dalībnieces, – piebilst Anete Karlsone. – Trimdas sabiedrībai ir ļoti svarīgi dalībnieki, kas brīvi runā latviski vai kam latviešu valoda ir dzimtā valoda.
3 x 3 nometnēs tiek iesaistīta visa ģimene trīs paaudzēs. Tur radīta iespēja pavadīt nedēļu latviskā gaisotnē, savstarpēji bagātināties un iedraudzēties. Pirmā šāda nometne notika 1981. gadā Amerikā, Garezerā. Katru gadu notiek septiņas nometnes – viena Austrālijā, pa divām – ASV, Anglijā un Latvijā.
Anete un Māris Karlsoni 3 x 3 nometnēs līdz šim piedalījušies divreiz: 1990. gadā Madlienā, kad Latvijā nometne notika pirmo reizi, un nometnē Madonā 2005. gadā.

Autore: INESE ELSIŅA


Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px