Aizvadītajā nedēļā izskanēja informācija, ka drīzumā tiks pārtraukta pasažieru vilciena kursēšana virzienā Madona-Rīga-Madona. Madonas novada pašvaldībā interesējāmies, vai šīm runām ir pamats.
Madonas novada domes priekšsēdētājs Andrejs Ceļapīters atklāja: – 1. aprīlī bija plānots tikties ar autopārvadātājiem un Pasažieru vilciena pārstāvjiem Autotransporta direkcijā, bet šo tikšanos atcēla, jo Pasažieru vilciens vēl nebija līdz galam sagatavojis priekšlikumu. Bet tas, ka priekšlikums tiek gatavots, ir tiesa. Grūti pateikt, vai pasažieru vilciens no Madonas uz Rīgu pārstās kursēt tieši šajā gadā, bet tāda neoficiāla informācija ir, ka viņi vēlas pārtraukt pasažieru pārvadājumus nerentabilitātes dēļ.
Jautāts, vai pašvaldības skatījumā, slēdzot pasažieru vilciena satiksmi, tas būtiski atsauksies uz Madonas pilsētas savienojamību ar citām pilsētām un pasažieru plūsmu, Madonas novada domes priekšsēdētājs atbildēja: – Protams, bēdīgi, ja šo iespēju iedzīvotājiem liegs. Tādēļ sarunās noteikti prasīsim kompensējošus satiksmes mehānismus. Jāteic, ka iedzīvotāji paši tomēr vairāk izvēlas autobusu pārvadājumus, nevis vilcienu. Līdz ar to šī ekonomika arī ir ar mīnusa zīmi, vilcienu ekspluatējot. Būtu pasažieru vilciena piepildījums, šādu sarunu nebūtu.
Andrejam Ceļapīteram šobrīd neesot zināms nākamais datums, kad plānota tikšanās. Viņš pieļauj, ka tikšanās varētu notikt maijā. Laikraksts „Stars" sekos līdzi notikumu attīstībai.