Iedzīvotāju vakcināciju pret „Covid-19" jāļauj veikt arī aptiekās farmaceitiem, kuri ieguvuši atbilstošas teorētiskās zināšanas un praktiskās iemaņas.
To, kā plašsaziņas līdzekļus informē Saeimas preses dienests, paredz 11. novembrī parlamentā pirmajā lasījumā atbalstītie un par steidzamiem atzītie grozījumi Epidemioloģiskās drošības likumā. Lai likuma grozījumi stātos spēkā, tie Saeimai vēl jāatbalsta otrajā – galīgajā – lasījumā.
Plānots, ka aptiekas pašas brīvi noteiks, vai tās vēlas sniegt vakcinācijas pakalpojumus. Iespēja aptiekās vakcinēties pret „Covid-19", sezonālo gripu un ērču encefalītu ļautu mazināt ģimenes ārstu pārslodzes risku, teikts likumprojekta anotācijā.
Likumprojekts paredz arī pienākumu farmaceitam, kurš konstatējis vakcinācijas izraisītās komplikācijas, nekavējoties par to ziņot Ministru kabineta noteiktajā kārtībā.
Kā likumprojekta anotācijā atzīmē tā autori, farmaceiti var palīdzēt veicināt piekļuvi ticamai un uz pierādījumiem balstītai informācijai par vakcināciju, kā arī nodrošināt papildu vakcinācijas pakalpojumu pieejamību iedzīvotājiem.
Jāpiebilst, ka šobrīd likumā noteikts, ka vakcināciju drīkst veikt tikai sertificēta ārstniecības persona.
23.11.2021.