Madonas pilsētas 2. vidusskolas skolotāja Anita Kļaviņa un viņas vadītās vokālās studijas audzēknis Arvis Petkuns (attēlā) no 29. jūnija līdz 1. jūlijam piedalījās starptautiskā konferencē "Es dziedu!".
Konferenci organizēja Latvijas Dziedāšanas skolotāju asociācija, un tā notika Rīgā, Mūzikas akadēmijas telpās. – Konferencē piedalījās galvenokārt mūzikas koledžu audzēkņi ar saviem pedagogiem, – atklāj Anita Kļaviņa. – Mūs uzaicināja Mūzikas akadēmijas profesors Arvīds Luste pēc tam, kad dzirdēja Arvja uzstāšanos konkursā "Aiviekstes lakstīgalas 2007" (Arvis savā vecuma grupā izcīnīja 2. vietu. – Aut.).
Konferences noslēgumā visi noklausījās meistarklašu dalībnieku koncertu un saņēma sertifikātu par apmeklētajām nodarbībām: balss lietošanas anatomiski fizioloģiskais aspekts (lektore Baiba Trinīte); meistarklase akadēmiskajā dziedāšanā – klausīšanās (profesore Anita Garanča); meistarklase akadēmiskajā dziedāšanā – klausīšanās (Norvēģijas Mūzikas akadēmijas profesore Barbro Marklunda-Pētersone); relaksācijas nodarbības un rīta fiziskās iesildīšanās vingrinājumi (Latvijas Austrumu vingrošanas asociācijas prezidents Igors Kudrjavcevs); vācu vokālā mūzika (profesore Norma Enns); pasaules vokālās mākslas jaunie vārdi un interpretāciju salīdzinājums vokālajā mākslā (docents Juris Griņevičs).
– Arvis nāk no dziedošas ģimenes, kurā visi pieci bērni ir ar skanīgām balsīm, – atklāj skolotāja.
Autore: INESE ELSIŅA