Pirms nedēļas Kuldīgas rajona Skrundas pilsētas kultūras namā notika Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) 19. kongress, kurā plaši tika pārstāvētas pašvaldības no visiem Latvijas rajoniem.
TOMA KALNIŅA foto, Valsts prezidenta kanceleja
LPS apvieno 524 no kopumā 548 Latvijas pašvaldībām, un LPS 19. kongresā piedalījās 406 pašvaldību pārstāvji. LPS kongress, kas notika Skrundā, šī sasaukuma pašvaldību vadītājiem ir pēdējais, jo nākamais tiks sasaukts pēc 6. jūnija pašvaldību vēlēšanām.
Gan televīzijā, gan radio, gan preses izdevumos ir jau izskanējusi informācija par vairākām aktuālām LPS kongresā pieņemtajām rezolūcijām attiecībā uz tiesiskumu ekonomiskās krīzes apstākļos, valsts minimālajām garantijām pašvaldību pakalpojumu nodrošināšanai krīzes apstākļos, pašvaldību lomu krīzes apstākļos, pašvaldību rīcību, ja valdība neievēros pašvaldību prasības ekonomiskās krīzes apstākļos, tai skaitā nepieciešamības gadījumā lemt par ārkārtas situācijas izsludināšanu pašvaldībās.
Neraugoties uz apspriesto tēmu un pieņemto rezolūciju nopietnību, kongress, kā atzīmē Madonas rajona padomes priekšsēdētāja vietniece, LPS Pagastu apvienības locekle Modra Vilkauša, noritēja optimistiskā gaisotnē, izprotot, ka krīzi izdosies pārvarēt tikai tad, ja pašvaldības strādās kopā un savās prasībās būs vienotas.
Sākotnēji LPS kongresu bija iecerēts sarīkot 20. martā, bet norises laiks tika pārcelts no piektdienas uz ceturtdienu, lai tajā varētu piedalīties Valsts prezidents Valdis Zatlers.
Valsts prezidents, uzrunājot kongresa dalībniekus, īpaši pateicās tiem pašvaldību vadītājiem, kas šos pienākumus veic vismaz divus sasaukumus, un tādu Latvijā, izrādās, ir pietiekami daudz – ap 350, viņu vidū 15 pašvaldību vadītāji ir no Madonas rajona.
Valsts prezidents Valdis Zatlers pašvaldību vadītājiem, pasniedzot pateicības rakstus, novēlēja veiksmīgi kandidēt un gūt panākumus 6. jūnija pašvaldību vēlēšanās.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA
TOMA KALNIŅA foto, Valsts prezidenta kanceleja