Naktī no sestdienas, 27. oktobra, uz svētdienu, 28. oktobri, pulksten 4 Latvijā notiks pāreja uz ziemas laiku – pulksteņa rādītāji būs jāpagriež par vienu stundu atpakaļ. Tā informē Ekonomikas ministrija.
Pāreju uz vasaras laiku un atpakaļ Latvijā nosaka 2001. gada 9. janvāra Ministru kabineta noteikumi.
Noteikumos minēts, ka Latvijā pāreja uz vasaras laiku notiek šādā kārtībā: marta pēdējā svētdienā pulksten 3 atbilstoši otrās joslas laikam pulksteņa rādītājus pagriež par 1 stundu uz priekšu un attiecīgi oktobra pēdējā svētdienā pulksten 4 – par 1 stundu atpakaļ.
Zinātniskie pētījumi liecina, ka pāreja uz vasaras laiku samazina izlietotās enerģijas daudzumu, kā arī samazina ceļu satiksmes negadījumu un pastrādāto noziegumu skaitu. Tomēr atklājas arī laika maiņas negatīvās puses: negatīvi ietekmē cilvēka bioloģisko ritmu, pašsajūtu, darbspējas un veselību, bet visvairāk Ziemeļvalstu iedzīvotāji izjūt tumšās sezonas depresiju. Gaismas papildu stunda dod gan psiholoģisko, gan fizisko veselību un drošības izjūtu.
Ziņas avots: Apollo