Nav iezīmēta gājēju pāreja
Madonietis Ingus Magons pa telefonu "Staram" izteica neizpratni par bērnu drošību uz ielas Madonā: – Šorīt (12. septembrī. – A. Z.) vedu savu meitiņu uz Madonas pilsētas 2. vidusskolas "mazo skolu" Skolas ielā 12.
Mums šo ielu vajadzēja šķērsot pretī "mazās skolas" galvenajām durvīm. Biju ļoti pārsteigts, ka tagad tur nav iezīmēta gājēju pāreja, kā arī nav nevienas ierobežojuma vai ceļa zīmes. Bērni stāstīja, ka līdz pavasarim bijušas, tagad noņemtas. 15 minūtes ar meitiņu stāvējām uz ielas, lai tiktu pāri, satiksme tur, protams, intensīva. Neviens braucējs nepiestāja, lai palaistu gājējus. Ideāli jau nebija arī agrāk, kad ielas abās pusēs bija ceļa zīmes, pāreja iekrāsota. Taču tad gan tas bija pašu autovadītāju godaprāts, ja zīme uzlikta un bērnus nepalaiž pāri ielai. Toties uz "lielo" skolu, kur mācās lielākie bērni, atrodamas 4-5 ierobežojuma un atgādinājuma zīmes visa ceļa garumā.
Komentē Madonas pilsētas domes īpašuma uzturēšanas nodaļas vadītājs Aldonis Rībenieks: – Kad pabeigs kultūras nama rekonstrukciju un attiecīgos darbus Raiņa ielā, šī iela atkal tiks slēgta. Tagad tas ir pagaidu variants, kā novirzīt satiksmi. Izskatās, ka ielu atkal slēgt varētu apmēram pēc mēneša vai ātrāk.
Arī ar autobusu
nav droši
Izrādās, arī ar autobusu skolā nokļūt nav nemaz tik vienkārši. Runa ir par Madonas pilsētas 2. maršrutu un situāciju, kāda tā bija, piemēram, 13. septembrī no rīta, kad 7.30 no Lazdonas daudzi bērni brauc uz skolu un pieaugušie – uz darbu. Viņiem Madonā jānokļūst 8.00, bet mazais zaļais busiņš esot tik pārpildīts, ka, pagriezienos sašūpojoties, braucējiem rodoties sajūta, ka tūlīt tas izjuks. Ne bērniem, ne vecākiem cilvēkiem pārpildītajā autobusā nav kur pieturēties, nemaz nerunājot pa sēdēšanu. Tad pat, ceturtdienas, 13. septembra, agrajā reisā, atkal gadījies kādu bērnu iespiest durvīs, bet pieturā pie Liseskalna kapiem, kad autobuss jau pārpildīts līdz galējai robežai, gandrīz vai traģiska izvērtusies iekāpšana kādai sievietei, kas pārvietojas uz kruķiem. Īstenībā 2. maršruta autobuss jau otrajā pieturā Lazdonas centrā pie vairākstāvu dzīvojamajām mājām un veikala esot pārpildīts, taču šoferīši, izprotot braucēju situāciju, cenšoties paņemt visus brauktgribētājus, jo nākamais reiss ir tikai pēc stundas, un tad jau daudziem skola un darbs ir nokavēts. Pagājušajā gadā, kad iedzīvotāji izteikuši neapmierinātību ar satiksmi, rīta un vakara reisos ticis norīkots lielāks, ietilpīgāks autobuss, bet tagad – nekādas pretimnākšanas.
Vairāk lasiet laikrkastā STARS. 15.09.2007.
Autore: ASTRA ZAGORSKA
OĻĢERTA SKUJAS foto