Latvijas Iekšlietu darbinieku arodbiedrība (LIDA), izskatot Iekšlietu ministrijas izplatīto aicinājumu plašsaziņas līdzekļos sniegt priekšlikumus par ātruma fiksēšanu ar fotoradariem un izvērtējot LIDA gūto pieredzi, policijas darbinieku, citu dienestu viedokli, kā arī citu valstu pieredzi, uzskata, ka nedrīkst formāli vērtēt tikai viena tehniskā līdzekļa (fotoradaru) ieviešanu uz Latvijas ceļiem.
Problēma jārisina kompleksā, izmantojot dažāda veida tehniskos līdzekļus, normatīvo aktu pilnveidošanu un pasaules progresīvo pieredzi.
2012. gada 16. decembrī uz Latvijas ceļiem pārtrauca darbību stacionārie un pārvietojamie privātā komersanta fotoradari, un ātruma uzraudzības funkcijas sāka pildīt Valsts policijas darbinieki.
Taču tikai ar policijas uzraudzību situācija uz ceļiem neuzlabojās, un to pierāda pēdējā laika traģiskie notikumi uz Latvijas ceļiem. Nepieciešams, lai ceļu satiksmes noteikumu ievērošanā iesaistītos visa sabiedrība, katrs pilsonis, katra valsts vai pašvaldības amatpersona, nevalstiskās organizācijas, prese, radio, televīzija.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 31.07.2013.
Autors: ARMANDS AUGUSTĀNS,
LIDA priekšsēdētājs