Lazdonas pagastā, kad pēc dabas stihijas postījumiem pirmdien vēl nebija atjaunota elektrības padeve, sastapām SIA “Temtogs” īpašnieku strādājot ar zāģi un novācot vētras sagāztos kritušos un nolauztos kokus.
— Kad nav elektrības, cehs nestrādā, un atliek darboties ar motorzāģi, jo postījumu ir daudz, negribas skatīties uz tādiem nolauztiem zariem un stumbeņiem, — pastāstīja Jānis Gotters. — Bez elektrības ir grūti, un labi, ja ir ģenerators. Tagad jau zāģiem ir darbs, un visur to vien dzird, kā motorzāģu skaņas.
Laikā, kad Madonas pusē ārdījies orkāns, ģimene nav bijusi mājās. Braucot mājup, saņēmuši tālruņa zvanus, ka negaiss ne tikai nolauzis kokus, bet arī norāvis jumtus. Lazdonā pazudusi elektrība, arī sakari nav darbojušies.
— Traki iet Krievzemē, kur ir smogs, tagad arī mums ir pāri gājusi īsta vētra, un tas tikai liecina, ka kaut kas dabā ir sagriezies ačgārni, — konstatēja uzņēmējs.
Autors: IVETA ŠMUGĀ
Autors: IVETA ŠMUGĀ