Līdzīgi kā AS „Madonas ūdens” jūlija vidū ūdensapgādes un kanalizācijas pakalpojumu tarifa projektu Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai (regulatoram) iesniedza arī SIA „Dzelzava”.
Pret spēkā esošo 2008. gadā apstiprināto tarifu ūdensapgādei un kanalizācijai regulatoram piedāvātajā projektā ir plānots būtisks pieaugums. Līdz šim par konkrēto sabiedriskā pakalpojuma veidu Dzelzavas pagasta iedzīvotājiem ir jāmaksā 1,10 Ls/m3 (bez PVN) — attiecīgi Ls 0,55 par ūdensapgādi un tikpat par kanalizāciju, bet gadījumā, ja piedāvāto tarifa projektu regulators apstiprinās, summa, ko iedzīvotāji maksās par pakalpojumu, būtiski pieaugs — 0,78 Ls/m3 par ūdensapgādi un 1,01 Ls/m3 par kanalizāciju (abas summas bez PVN). Ūdensapgādei maksas pieaugums plānots par 41,82%, bet kanalizācijai — par 83,64%.
SIA „Dzelzava” valdes loceklis Edgars Šņepsts „Staram” pastāstīja, ka tarifa izmaiņas ir saistītas ar izmaiņām tarifa aprēķināšanas metodikā un atsevišķu izmaksu posteņu pieaugumu (pamatlīdzekļu nolietojuma palielināšanos).
— Iepriekšējais tarifs tika apstiprināts 2008. gadā, un dzīve šajā laikā ir gājusi uz priekšu. Šajā laika posmā ir īstenots ūdenssaimniecības attīstības projekts, un, jaunizbūvētās sistēmas nododot ekspluatācijā, to nolietojums automātiski tiek rēķināts tarifā. Šī, kā arī citas izdevumu pozīcijas (piemēram, elektrības maksas pieaugums) arī veido tarifa galaskaitli. Tarifa projekta aprēķini tiek balstīti uz pakalpojuma pašizmaksu. Protams, arī mēs vēlētos, lai šī summa būtu zemāka, taču tarifs ir objektīvs. Grūti prognozēt, vai gadījumā, ja regulators apstiprinās piedāvāto tarifu, nepieaugs nemaksātāju skaits. Iedzīvotāju maksātspēja nav augsta, taču ceram, ka viņi attieksies ar izpratni, — norādīja Edgars Šņepsts, piebilstot, ka pagaidām tarifs vēl ir tikai projekta stadijā un regulators to var likt koriģēt.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 07.08.2012.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS
Autors: EGILS KAZAKEVIČS