Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Pagaidām pastnieku streiks atlikts

Redakcija

Autors • 01.08.2007.

Burtu lielums

Pirmdien, 30. jūlijā, „Latvijas pasta" vadība tikās ar Latvijas sakaru darbinieku arodbiedrības un pasta darbinieku arodbiedrības pārstāvjiem, lai spriestu par pastnieku darba algu paaugstināšanu.

Jau rakstījām, ka patlaban pastnieki vidēji saņem Ls 120 mēnesī – par darbu, kas ir grūts un atbildīgs. Arodbiedrības prasa algas paaugstināt vismaz divas reizes.
Par tikšanās rezultātiem laikrakstu informēja „Latvijas pasta" sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Inese Kreicberga. Atzīts, ka pasta darbinieku (ne tikai pastnieku) algas ir zemas un tās jāpaaugstina.
– Mēs izprotam darbinieku prasības un būtu gatavi tās izpildīt, palielinot darba algas līdz Ls 250, taču tas ir grūti izdarāms, iekams nav atrisināts jautājums par nerentablo pasta nodaļu uzturēšanu un preses piegādi laukos, – pēc tikšanās paziņojis „Latvijas pasta" ģenerāldirektors Gints Škodovs.

„Latvijas pasta" vadība apņēmusies līdz 13. augustam izstrādāt konkrētu plānu par savu darbinieku algu paaugstināšanas iespējām un iesniegs to arodbiedrībām.
„Latvijas pasts" steidzīgi meklēs finansu avotus savu darbinieku algām. Pagaidām uzņēmums nesaņem valsts finansiālu atbalstu. Vakar gan kļuva zināms, ka kārtējā valdības sēdē ministri diskutējuši par pasta darbinieku algu palielināšanu. Īpašu satraukumu par situāciju paudis satiksmes ministrs Ainārs Šlesers. Pastnieki – tāpat kā citi – mazo algu dēļ varot aizbraukt darbā uz Īriju, tad laukos iestāšoties krīze.

Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 02.08.2007.

Autors: GUNĀRS ZEMZARS

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px