Latvijas bērnudārzu energoefektivitātes palielināšanai pēdējā gadā ir ieguldīts vairāk kā 3,6 miljonu eiro.
VARAM sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Kristīne Kļaveniece informē „Staru", ka trešdien, 12. augustā, ministrs K. Gerhards apmeklēja vairākas Rīgas pirmskolas izglītības iestādes, lai iepazītos ar tajās veiktajiem ēku siltināšanas darbiem, kas īstenoti ar KPFI atbalstu. Ministrs norādījis, ka, piesaistot Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas pārraudzīto KPFI, šogad sešās Rīgas pirmskolas iestādēs veikti kompleksi energoefektivitātes pasākumi: fasādes un jumta siltināšana, apkures sistēmas regulēšana un balansēšana, kā arī apgaismojuma nomaiņa. Līdzīgi projekti bērnudārzos ir īstenoti arī citviet Latvijā.
Līdz šim ar KPFI atbalstu valstī ir īstenoti aptuveni 2600 projekti, sniedzot atbalstu gan mājsaimniecībām, gan pašvaldībām un komersantiem, par kopējo summu aptuveni 200 miljoni eiro. Arī jaunajā ES fondu plānošanas periodā esam plānojuši turpināt aizsākto darbu – energoefektivitātes palielināšanai pašvaldību ēkās paredzēti vairāk kā 30 miljoni eiro.
KPFI mērķis ir veicināt globālo klimata pārmaiņu novēršanu, pielāgošanos klimata pārmaiņu radītajām sekām un sekmēt siltumnīcefekta gāzu emisijas samazināšanu, tostarp īstenojot pasākumus ēku energoefektivitātes uzlabošanai gan sabiedriskajā, gan privātajā sektorā.
Apkopoja ŽEŅA KOZLOVA