Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Otrdienas putenis liek saspringt

Redakcija

Autors • 03.02.2010.

Otrdienas putenis liek saspringt
Burtu lielums

Nedēļas sākumā visu Latvijas iedzīvotāju vēlmi un iespēju pārvietoties vistiešākajā mērā ietekmēja sniegputenis. Nevienam vairs nav noslēpums, ka ziema šogad pienākusi ar īpašu bargumu, taču nemitīgā snigšana tāpat bija liels pārbaudījums gan gājējiem, gan transportlīdzekļu vadītājiem.

Pārsteigumu gan nesagādā iedzīvotāju daļas neapmierinātība ar ceļu un ietvju tīrīšanas kvalitāti, biežumu, principiem un tamlīdzīgi, jo pārvietošanās pa piesnigušajiem ceļiem no autovadītāja tiešām prasa teju vai virtuozitāti, par reakciju un prasmēm nemaz nerunājot. Taču ceļu tīrītāji un uzturētāji turas pie saviem noteikumiem. Iepriekš jau esam rakstījuši gan par to, pēc kādiem normatīviem vadās ceļu uzturētāji, gan to, kāda ietekme ir darba apjoma palielinājumam, ja tehnikas iespējas paliek iepriekšējā līmenī.

Piemēram, galvaspilsētas iedzīvotāji tika aicināti neizmantot personisko transportu, tāpat – autovadītāji, kas tikai nesen ieguvuši autovadītāja apliecību. Intensīvās snigšanas laikā tika tīrītas tikai lielākās ielas. Naktī uz trešdienu no Rīgas sabiedriskā transporta pieturvietām, ielu malām, tiltiem un gājēju tuneļiem tika izvests vairāk nekā 6500 kubikmetru sniega. Nakts laikā turpinājās arī maģistrālo ielu, tiltu un rajona nozīmes ielu tīrīšana. Galvaspilsētas vicemērs Ainārs Šlesers pat uzdeva triju dienu laikā no Rīgas izvest otrdien sasnigušo sniegu.

Saprotams, ka vainu par sniega snigšanu un intensitāti nevar uzvelt ceļu tīrītājiem, taču Madonas iedzīvotāji novēroja dīvainu strādāšanas manieri, kas šķitusi tīrītāju vidū nesaskaņota – sākumā viens traktorītis notīra ietvi, sagrūžot sniegu uz ceļa pusi, pēc tam pa autoceļu brauc lielais traktors, kas sniegu sagrūž atpakaļ uz gājēju celiņa. Līdz ar to māju īpašniekiem un sētniekiem turklāt nācās no saviem jau iztīrītajiem ceļiem no jauna tīrīt valni, ko sastūmis traktorītis. Ziemas prieku baudītājiem šādi laika apstākļi varbūt ir tieši laikā, bet pārējiem – sniega bija par daudz. Kā ar to izdevās tikt galā Madonas ceļu tīrītājiem, jautāju Madonas novada pašvaldības īpašuma uzturēšanas nodaļas vadītājam Aldonim Rībeniekam: – Uzreiz pēc snigšanas sākām vest ārā sniegu, un daudzums bija diezgan apjomīgs, vēl vakar un šodien turpinājās sniega izvešana. Ja nepieciešams, tīrīsim un vedīsim arī pēc tam. Turklāt nekad nevar garantēt, ka lielie puteņi neuznāks atkal. Sniegu izvedam uz daudzām vietām-krātuvēm, piemēram, Zābera, Smilšu, Rūpniecības ielā.

Turpmāk (cerams, tādus puteņus, kas jau apdraud satiksmes drošību un redzamību, šogad vairs nepiedzīvosim) strādnieki atsevišķās epizodēs varētu pārdomāt darba kārtību un rīkoties saskaņotāk, taču jāsecina, ka sniega un ar to saistīto problēmu lielumu īpašuma uzturēšanas nodaļas darbinieki ir likvidējuši un vēl turpina pie tā strādāt.

Autore: LAURA VOITIŅA

OĻĢERTA SKUJAS foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px