Vētra naktī uz pirmdienu daudzviet Latvijā ir radījusi arī postījumus elektrolīnijās, kopumā pulksten 14 Latvijā traucēta elektroapgāde bija aptuveni 10 000 klientu.
Naktī uz pirmdienu stiprais vējš lauzis kokus un radījis papildu atslēgumus Vidzemē, Latgalē un Kurzemē, traucējot elektroapgādi aptuveni 25 tūkstošiem klientu.
Kā informēja AS „Latvenergo" Ārējās komunikācijas daļas vadītājs Andris Siksnis, kopumā līdz pulksten 14 enerģijas piegāde atjaunota 15 tūkstošiem klientu.
„Latvenergo" koncerna meitasuzņēmuma AS „Sadales tīkls" operatīvo izbraukuma brigāžu montieri novērš stiprā vēja radītos atslēgumus vidējā un zemsprieguma elektrolīnijās, kas bojātas pārsvarā ārpus pilsētām, laukos rajonos. Visbiežāk bojājumu iemesls ir līnijās iekrituši koki un koku zari, kas vai nu atslēdz, vai pārrauj līniju vadus.
Remontdarbu lielākais traucēklis ir biezā sniega sega, kas būtiski apgrūtina operatīvā transporta pārvietošanos un piekļūšanu līniju bojājumu vietām. Lielākās pūles joprojām prasa atjaunošanas darbi Ziemeļu, Austrumu un Ziemeļaustrumu reģionā.
Vētras seku rezultātā energoapgāde ir traucēta arī Madonas rajonā – Ļaudonas, Praulienas, Mētrienas, Mārcienas, Lazdonas, Liezēres, Ošupes un Sarkaņu pagastā, taču Andris Siksnis prognozē, ka vētras postījumi jau visai ātri tiks novērsti, par ko liecina līdzšinējie tempi – pirmdien no rīta traucēta elektroapgāde bija 25 000 klientu, bet pulksten 14 – vairs tikai aptuveni 10 000.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS