Ar 1. martu stājas spēkā jaunie MK noteikumi „Par zvejas tīklu tirdzniecību un apriti".
Noteikumos ir minēta kārtība, kādā tiek realizēti zvejas tīkli, noteikts arī tas, kuri ražotāji ir tiesīgi tīklus izgatavot. Tīklus varēs iegādāties tikai tie, kam ir noslēgts zvejas tiesību nomas līgums un saņemta rūpnieciskās zvejas atļauja, tie, kas nodarbojas ar akvakultūru, kā arī ar pārpirkšanu un tālāku tirdzniecību. Tiem, kas tīklus realizē, ir jāreģistrējas Valsts vides dienestā, tie, kas dzīvo Alūksnes, Gulbenes, Madonas, Aizkraukles reģionā, nāks pēc licencēm uz Madonas sektoru.
– Šie MK noteikumi ir pro-gresīvi tajā ziņā, ka varbūt liegs potenciālajiem pārkāpējiem iegādāties zvejas tīklus. Varēs arī izsekot, kur paliek tīkli. To var salīdzināt ar ieroču munīcijas tirdzniecību, kur ir izsekojamība. Nebūs iespējas iegādāties tīklus tām tirdzniecības vietām, kas nevar uzrādīt, kāda ir tīklu izcelsme. Nevarēs iegādāties tīklus personas, kam ir nodokļu parāds, kas jau ir sodītas par tīklu nelegālu tirdzniecību. Tajā pašā laikā nav izslēgta nelegāla tīklu tirdzniecība, var sākties arī veco laiku variants – licencēto zvejnieku tīklu zādzība, – uzskatu pauž Jānis Zeltiņš.
Autore: IVETA ŠMUGĀ