Valsts meža dienests (VMD) no sestdienas, 23.septembra, Latvijā atcels meža ugunsnedrošo periodu, kura laikā, atrodoties mežā un purvā, ir jāievēro vairāki aizliegumi, liecina paziņojums oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.
Paziņojumā teikts, ka atbilstoši VMD 18. septembra rīkojumam visā valsts teritorijā no 23. septembra tiks atcelts meža ugunsnedrošais laika posms.
Šogad meža ugunsnedrošais periods Latvijā sākās 1. maijā.
Meža ugunsnedrošajā periodā ir noteikti aizliegumi un ierobežojumi visiem iedzīvotājiem. Par to neievērošanu var tikt piemērota administratīvā, civiltiesiskā un arī kriminālatbildība.
Šogad septembra sākumā Latvijā bija reģistrēti un dzēsti 633 meža ugunsgrēki, kopumā izdegot 629 hektāriem meža zemes platības, tostarp 111 hektāriem jaunaudžu un 364 hektāriem īpaši aizsargājamo dabas teritoriju.
VMD uzrauga meža apsaimniekošanu, medību un dabas aizsardzības reglamentējošo normatīvu ievērošanu, kā arī īsteno meža uguns apsardzību.
22.09.2023.