2009. gada Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās no Latvijas būs jāievēlē 8 deputāti, kas ir par vienu deputātu mazāk nekā 2004. gada EP vēlēšanās, „Staru" informē Centrālās vēlēšanu komisijas Informācijas nodaļas vadītāja Kristīne Bērziņa.
Viņa uzsvera, ka šādu atbildi uz jautājumu par EP ievēlējamo deputātu skaitu Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) ir saņēmusi no Latvijas Republikas Pastāvīgās pārstāvniecības Eiropas Savienībā.
– No Latvijas ievēlējamo deputātu skaits EP samazināsies, jo paredzētajā termiņā – 2009. gada 1. janvārī – nestāsies spēkā Lisabonas līgums, tāpēc 2009. gada EP vēlēšanas notiks saskaņā ar Nicas līguma noteikumiem. Līdz ar to EP pašreizējo 785 deputātu vietā no 2009. līdz 2014. gadam būs 736 deputāti, – situāciju skaidro Kristīne Bērziņa.
Samazinoties EP ievēlējamo deputātu skaitam, samazinās arī deputātu kandidātu skaits, kurus partijas un partiju apvienības drīkstēs pieteikt EP vēlēšanām.
CVK informācijas nodaļas vadītāja atzīmē, ka saskaņā ar EP vēlēšanu likumu kandidātu sarakstos pieteikto kandidātu skaits nedrīkst vairāk kā divas reizes pārsniegt EP no Latvijas ievēlējamo deputātu skaitu. Tādējādi viena nosaukuma kandidātu sarakstā EP vēlēšanās drīkstēs iekļaut ne vairāk kā 16 deputātu kandidātu.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 18.12.2008.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA