Šovasar dažādās vietās Madonas un kaimiņu novados teju vai regulāri tika atrasti dažādi artilērijas munīcijas veidi.
Uz jautājumu par to, kas tālāk notiek ar šiem nesprāgušajiem lādiņiem, granātām u. c. kara laiku munīciju, Madonas RPP vecākais speciālists Jānis Gļauda atbildēja: – Šī nesprāgusī artilērijas munīcija tālāk tiek nodota Nacionālo bruņoto spēku (NBS) sapieriem, kas to neitralizē uzspridzinot. Sapieri ierodas no dažādām vietām, jo mums pašiem nav NBS apakšvienības; sapieri brauc no tuvākās iespējamās vienības. Vai tā būtu kāda sakritība, vai patiešām sprādzienbīstamos priekšmetus šovasar atrada biežāk, grūti teikt, taču Jānis Gļauda pieļāva, ka cilvēki aktīvāk kopj sev piederošos īpašumus un varbūt tāpēc kara laiku munīciju uziet biežāk. Iespējams, ka, sākoties rudenim – sēņu laikam, ziņojumi par atrasto turpināsies tādos pašos vai lielākos apmēros.
Autore: LAURA VOITIŅA