Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Ministru prezidents sola atvainoties

Redakcija

Autors • 13.10.2007.

Ministru prezidents sola atvainoties
Burtu lielums

Aizvakar, kad Saeima nodeva skatīšanai komisijās likumprojektu paketi par valsts budžetu 2008. gadam un pie Saeimas nama bija pulcējušies apmēram pusotrs tūkstotis piketētāju, kas pauda savu neapmierinātību ar valdības sagatavoto „taupības režīma budžetu", ar budžeta likumprojektu tika iepazīstināti arī reģionālās preses pārstāvji, kurus uz kārtējo preses konferenci bija aicinājis Ministru prezidents Aigars Kalvītis.

Ministru prezidents uzsvēra, ka pirmo reizi Latvijas vēsturē tiek piedāvāts budžets, kas neiezīmē tikai viena gada budžeta izdevumus un ieņēmumus, bet tie tiek parādīti ilgtermiņā no 2008. līdz 2010. gadam, un arī to, ka pirmo reizi valdība ir iesniegusi budžetu ar 1 procenta pārpalikumu. – Diemžēl Latvijā ekonomiskā situācija ir tāda, kāda tā ir. Šādi periodi mūsu valstī ir jau bijuši – gan 1995. gadā pēc „Bankas Baltija" krīzes, gan 1999. gadā pēc Krievijas krīzes. Šobrīd makroekonomiskie rādītāji valdību dara ļoti uzmanīgu un nervozu, – jau vēlāk, atbildot uz žurnālistu jautājumiem, raksturojot izveidojušos situāciju, atzina premjers, piebilstot, ka „šinī brīdī kādam Kalvītis var patikt vai nepatikt", diemžēl viņam kā politiķim neesot citas izvēles, jo, ja mēs nepievilksim jostas un šinī brīdī nevienosimies, ka tēriņi ir jāierobežo, tad nākotnē mūs sagaida milzīgas problēmas. „Es esmu piedāvājis parlamentam tādu budžetu, par ko es nekaunos, un esmu gatavs uzņemties par to atbildību arī pēc diviem trim gadiem. Tas ir smagi, skarbi, droši vien skars arī mani kā personību, bet diemžēl nevaru rīkoties savādāk."

Konferences laikā premjers ne reizi vien nokļuva žurnālistu jautājumu krustugunīs, tajā skaitā arī atbildot uz „Stara" jautājumu, vai līdz galam ir atrisināts jautājums par Cesvaines jaunās skolas būvniecības finansēšanu. – Sākumā likās, ka pašvaldība uzņēmusies nepamatotas finanšu saistības, bet, izanalizējot līgumu, redzams, ka pašvaldība nav to darījusi, celtnieki uz savu galvu ir apsolījušies to darīt un skolu uzbūvējuši. Pašvaldība nav pārkāpusi savas pilnvaras. Valdība tuvākajā laikā plāno samaksāt šo parādu. Skatīsimies, ko mēs vēl šogad varēsim nomaksāt, ko nākamgad, un mēģināsim to nomaksāt, – uzsvēra A. Kalvītis. Savukārt uz jautājumu, vai viņam nevajadzētu atvainoties pašvaldības vadītājam, kura adresē ir bijušas visai skarbas norādes, premjers nedaudz iebilda: – Es nevaru pašlaik vēl atvainoties viņam, jo man nav materiālu. Es esmu to tikai pārrunājis ar finanšu ministru, taču, ja būs tā, kā patlaban izskatās, es pats aizbraukšu un atvainošos.

Autore: BAIBA MIGLONE

Foto no www.google.lv

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px