Jau informējām, ka piektdien Madonu apmeklēja veselības ministrs Vinets Veldre. Viņš viesojās pilsētas domē, Madonas slimnīcā, apmeklēja ģimenes ārsta praksi, tikās ar VOAVA Vidzemes nodaļas darbiniekiem Madonā utt.
Pēcpusdienā viņam bija arī stundu gara tikšanās „Stara" redakcijā, kuras laikā ministrs atbildēja uz telefona zvaniem un komentēja veselības aprūpes aktualitātes, par ko informēsim kādā no tuvākajiem laikraksta numuriem, bet atvadoties ministrs lūdza brīdināt „Stara" lasītājus par to, ka Latvijā konstatēti pirmie saslimšanas gadījumi ar infekciozo meningītu. Līdz ar to V. Veldre uzsvēra, ka uzturā nevajadzētu lietot nevārītu ūdeni (arī no lauku akām un avotiem), jāievēro personiskā higiēna, jāmazgā rokas un nedrīkst dzert no kopīgiem traukiem ar saslimušo. – Īpaši uzmanīgiem jābūt lielāku kolektīvu, tajā skaitā bērnudārzu, iemītniekiem. Jāatceras arī, ka infekciozajam meningītam ir „brālēns" vai „māsīca", kas saucas dizentērija un kas izplatās ar nemazgātu augļu un dārzeņu lietošanu, personiskās higiēnas neievērošanu, regulāru roku nemazgāšanu, tostarp pēc „spaidu darbiem" vecāsmammas tīrumā, – mazliet ar humoru, tomēr ļoti nopietni uzmanīties no saslimšanas brīdināja Vinets Veldre.
Autore: BAIBA MIGLONE