Finanšu ministrs Oskars Spurdziņš vienojies ar veselības ministru Vinetu Veldri, ka nākamgad ārstiem algas palielinās par 80 latiem, medmāsām – par 48 latiem, bet ātrās palīdzības šoferiem – par 32 latiem.
Ministri arī konceptuāli vienojušies, ka varētu palielināt valsts kompensācijas par medikamentiem. Taču Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība ministrijā iesniegusi kolektīvo strīdu prasību un jau izveidojusi izlīgšanas komisiju. Bet jau 13. septembrī veselības aprūpes darbinieki varētu rīkot piketu, ja valdība nepildīs solījumu palielināt mediķu algas, lai līdz 2009. gadam viņi varētu saņemt atalgojumu, kas būtu divreiz lielāks par vidējo atalgojumu tautsaimniecībā.
Autore: ASTRA ZAGORSKA