Jau septīto gadu pēc kārtas Madonā jūnija sākumā tiek rīkoti pilsētas svētki.
Šī tradīcija – katru gadu atzīmēt savas pilsētas dzimšanas dienu – aizsākās 2001. gadā pēc plašajām pilsētas 75. gadadienas svinībām, turklāt ikreiz piemeklējot arī kādu „rozīnīti" un uzmanības centrā izvirzot kādu nozīmīgu notikumu – vai tā ir dzelzceļa atklāšanas simtgade, Madonas pilsētas karoga iesvētīšana, ielu svētki pilsētas vecākās mājas pagalmā, spēkavīru sacensības vai arī kas cits iedzīvotāju interesi un uzmanību piesaistošs.
Madonas pilsētas 81. dzimšanas dienai veltītie svētki tika atklāti vakar – ar uzvedumu „Pilsētā, kur esi gaidīts, spēlē spēli krāsaino", ar Madonas simbola – Gaiļa – dziesmu, ar Madonas pilsētas himnu „Mosties agri, Madona!" (solists Gints Sterinovičs), viesu uzrunām. Tiesa gan, lietus, kas Madonas pilsētas svētkiem nebūt nav raksturīgs, šoreiz ienesa korekcijas, un liela daļa pasākumu tika pārcelti uz kinoteātri „Vidzeme".
– Esiet sveicināti, Madonas viesi – tuvi un tāli! Esiet sveicināti, madonieši! Šodien mēs svinam Madonas pilsētas 81. dzimšanas dienu. Šajā brīdī mums kuplā skaitā gan vajadzēja būt Saieta laukumā pie strūklakas, bet sakarā ar neparedzēto lietu mēs esam šeit, taču ceru, ka lietus tomēr nevienam nespēs sabojāt jauko noskaņu mūsu pilsētas svētkos, tāpēc ar prieku baudīsim visu to, ko mums ir sarūpējuši kultūras darbinieki. Mūs noteikti uzmundrinās arī pūtēju orķestru melodijas. Mūs priecēs arī dejotāji, dziedātāji un teātra meistari, – oficiāli atklājot pilsētas svētkus un pēc kārtīgi padarīta darba gada garumā novēlot visiem jauku noskaņojumu, atzīmēja Madonas rajona un pilsētas pašvaldības vadītājs Andrejs Ceļapīters.
Priecīgus svētkus un daudz laimes dzimšanas dienā Madonai un tās iedzīvotājiem vēlēja arī Valsts jaunatnes iniciatīvu centra direktore Agra Bērziņa un pūtēju orķestru diriģenti no Čehijas, no Tranosas pilsētas Zviedrijā un Utenas pilsētas Lietuvā
Autore: ŽEŅA KOZLOVA
OĻĢERTA SKUJAS foto