Aizvadītās Lieldienu brīvdienas šogad bijušas neierasti siltas un saulainas, arī ar nelielu vējiņu. Tie ir „ideāli" apstākļi tam, lai izceltos ugunsgrēks, ja netiek ievēroti ugunsdrošības noteikumi.
Jāteic, ka Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Madonas daļas ugunsdzēsējiem glābējiem pagājusī nedēļas nogale tiešām bijusi noslogota. Jau pirmssvētku dienā, 17. aprīlī, ap pulksten 8, Cesvaines novadā ugunsgrēks izcēlies kādā privātajā dzīvojamajā mājā. Kā liecina VUGD Madonas daļas operatīvā informācija, dedzis jumts un otrais stāvs aptuveni 50 kvadrātmetru platībā, par laimi, cietušo nav. Sākotnējā informācija liecina, ka ugunsgrēks būtu varējis izcelties no elektroinstalācijas.
Tomēr arī kūlas ugunsgrēku šajās dienās nav trūcis. VUGD Madonas daļā laikraksts „Stars" uzzināja, ka Lieldienu brīvdienās ugunsdzēsēji glābēji traukušies uz 17 kūlas ugunsgrēkiem, kā arī bijuši 4 citi izsaukumi uz ugunsgrēkiem (tai skaitā uz iepriekš minēto gadījumu Cesvaines novadā).
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 23.04.2014.
Autore: LAURA KOVTUNA