Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Lidojot izjūt vieglumu un brīvību

Redakcija

Autors • 16.08.2012.

Lidojot izjūt vieglumu un brīvību
Burtu lielums

Ošupes pagasta lidlaukā šosvētdien notiks “Mazie aviācijas svētki”, kur plāno piedalīties arī Degumnieku entuziasts Arnis Baltais ar savu deltaplānu.

Ciemojoties Degumniekos, dodamies uz veco kalti, kam Arnis savām rokām ielicis lielas durvis, lai netraucēti uz paša konstruētas šasijas var ievest un izvest deltaplānu.
— Visam ir jābūt drošībā, — atslēdzot 4 m augstās durvis, Arnis Baltais aicina aplūkot viņa lidaparātu.

— Nu jau būs trīs gadi, kopš esmu iegādājies deltaplānu. Sapnis lidot bija jau sen, bērnībā. Kad mamma man maziņam prasījusi: “Kas tu būsi, kad izaugsi?”, es esot atbildējis: “Lidotājs.” Tas laikam tāpēc, ka daudz lidmašīnu lidoja pāri mājai, un es, galvu pacēlis, vienmēr skatījos debesīs, ar ilgu pilnām acīm pavadīju vai katru lielo putnu, — atbildot uz jautājumu par to, kā radās interese par lidošanu, atceras Arnis Baltais.

Arnis pieder pie cilvēkiem, kuri ir gatavi īstenot savu sapni, ieguldot gan līdzekļus, gan pūles. Iepriekš viņš jau bija konstruējis aviokamanas, ko pārdevis.

— Mans hobijs prasa daudz. Deltaplānam, kas ir rūpnīcas ražojums, Jelgavas aerokluba speciālisti uzlika lidmašīnas dzinēju (iepriekš bija burāna dzinējs). Dzinēja uzstādīšana, jauna auduma uzlikšana spārniem — tie ir lieli izdevumi, bet, lai varētu lidot, esmu gatavs atdot daudz. Patlaban esmu kursants, man būs noteikts skaits lidošanas stundu, apmācības Rīgā, būs jānokārto eksāmens, un tikai pēc tam varēšu saukt sevi par deltaplāna pilotu. Ir diezgan sarežģīts process, kam jāiziet cauri, bet kas ir nepieciešams gan paša, gan citu drošībai. Pagaidām esmu tikai amatieris, — atklāj Arnis.

Pēc viņa sacītā, visam ir jābūt ideālā tehniskajā kārtībā, lai varētu pacelties gaisā, jo tā nav automašīna, kas problēmu gadījumā var apstāties ceļa malā. Kādas ir izjūtas, paceļoties gaisā? Arnis ir kodolīgs: — Pirmoreiz esmu lidojis ar helihopteru, kas bija atlidojis uz Degumniekiem. Te ir lidlauks, kas tagad ir sakopts, ir piemēroti apstākļi lidošanai visiem entuziastiem. Tā kā mans sapnis bija saistīts ar lidmašīnām, tiku arī līdz lidošanai — gan kā pasažieris, gan pieredzējuša pilota vadībā pie stūres sēžot. Iepriekš ar lidmašīnu pat biju vairāk lidojis nekā ar deltaplānu. Lai lidotu ar deltaplānu, nav nekā sarežģīta, un izjūtas ir fantastiskas. Lidojot izjūtu brīvību, viss cits aizmirstas. Esmu lidojis, paceļoties pat 1,5 km augstumā, un viss no augšas ir labāk redzams — visa zeme ir labi pārskatāma.

Plašāk lasiet laikrakstā STARS 17.08.2012.

Autore: IVETA ŠMUGĀ

AGRA VECKALNIŅA foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px