„Stars" jau ir informējis par SIA „Autotransporta direkcija" izsludinātā konkursa par tiesībām veikt pasažieru pārvadājumus Latvijā rezultātiem, kurus tiesā apstrīdējuši vairāki konkursā zaudējušie.
Konkursa rezultāti ir nepatīkams pārsteigums ne vien vietējiem pārvadātājiem, bet arī Madonas rajona pašvaldībām, jo līdz ar starppilsētu pārvadājumu nonākšanu galvaspilsētas uzņēmumu ziņā pašvaldībām tiek radīti nopietni zaudējumi.
– Pirmkārt, tās ir vietējo iedzīvotāju zaudētās darbavietas, jo, samazinoties vietējā pārvadātāja apgrozījumam, nenovēršami samazināsies arī darbinieku skaits; iespējams, ka daļu no tiem nodarbinās konkursā uzvarējušie pārvadātāji, taču tas šobrīd vēl ir neskaidri. Otrkārt, pašreizējā informācija liecina, ka konkursā uzvarējusi firma, kurai nav pilnībā nodrošināta materiāltehniskā bāze, līdz ar to iedzīvotājiem nav skaidrs, vai tā paredzētajā termiņā spēs pildīt uzņemtās saistības un nodrošināt pārvadājumus visos paredzētajos maršrutos. Treškārt, šis ir sitiens pa līdzsvarotu teritorijas attīstību, jo vietējās pašvaldības zaudēs pārvadātāja maksāto ienākuma nodokli, kā arī biznesa aktivitāti, jo uzņēmējdarbības daļa, kas tiks izrauta no mūsu teritorijas, turpmāk koncentrēsies galvaspilsētā, – bažas par to, ka valdības vārdos paustā ideja par līdzsvarotu teritorijas attīstību darbos īsti nepildās, pauda Madonas rajona padomes priekšsēdētājs Andrejs Ceļapīters.
Arī Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) priekšsēdētājs Andris Jaunsleinis bija norūpējies par konkursa rezultātu iespējamo negatīvo ietekmi uz daudzām Latvijas pašvaldībām.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 27.11.2008.
Autore: EGILS KAZAKEVIČS
OĻĢERTA SKUJAS foto