2. oktobrī, atzīmējot Skolotāju dienu, Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI) organizēja konkursa „Mūsu skolotājs" uzvarētāju tikšanos. Ar šī konkursa starpniecību noskaidroti tie 26 skolotāji, kuru darbu skolēnu izglītošanā un audzināšanā augstu novērtējuši paši skolēni, nosaucot viņus konkursā „Mūsu skolotājs" kā savus labākos. Konkursā pavisam saņemts 131 skolēna darbs.
Daļu no izvirzītajiem skolotājiem konkursam nominējuši vairāki klašu kolektīvi. Jāatzīmē, ka ikviens no konkursā pieteiktajiem skolotājiem ir ticis īpaši novērtēts no skolēnu puses, līdz ar to tā ir vislielākā atzinība pedagogiem.
Laikraksta „Stars" lasītājiem atgādināšu, ka VBTAI šāgada martā un aprīlī visā Latvijā rīkoja skolēnu pieteikumu konkursu „Mūsu skolotājs" ar mērķi apzināt, kuras īpašības un kādu darba stilu skolēni savos skolotājos ciena un vērtē visaugstāk. Tā līdztekus tika veicināta labvēlīgas vides veidošana starp skolēniem un pedagogiem.
Skolu klases minētajam konkursam varēja pieteikt kādu no saviem skolotājiem, aizpildot speciālu pieteikumu, kurā skolēniem bija jāuzraksta, kāpēc viņi nosauc tieši šo skolotāju, kādas personiskās īpašības raksturo minēto pedagogu. Bērni raksturoja, kā izvēlētais skolotājs vada mācību stundu, kā arī aprakstīja gadījumus, kad skolotāja rīcība ir atrisinājusi kādu problēmu, un situācijas, kas visspilgtāk raksturo šo skolotāju.
Konkursa vērtēšanas komisija pēc iepriekš noteiktiem kritērijiem apbalvošanai izvirzīja 26 skolotājus. Būtiski, ka pieteikumu konkursa "Mūsu skolotājs" uzvarēto vidū ir arī Madonas pilsētas 1. vidusskolas skolotāja Santa Šķēle un Lubānas vidusskolas skolotāja Rudīte Kolāte. Īpašu pateicību organizatori izsaka arī citiem konkursā "Mūsu skolotājs" pieteiktajiem skolotājiem par ieguldīto darbu skolēnu izglītošanā un audzināšanā. To vidū ir Madonas Valsts ģimnāzijas skolotāja Marita Kazakeviča un Murmastienes pamatskolas skolotāja Skaidrīte Zepa.
Autore: INESE ELSIŅA