Pēc Saieta laukuma rekonstrukcijas strūklaka Madonas centrā ir kļuvusi par daudzu madoniešu pulcēšanās un atpūtas vietu, it sevišķi to iecienījuši bērni un jaunieši.
Taču uz šejieni nāk ne vien tie, kas prot saudzēt vai paši radīt skaistumu, bet diemžēl arī īsti cūkmeni, kuri to izmanto kā apšaubāmu rotaļu un citu izdarību vietu. Kāds tur brīnums, ja strūklakas baseinā tik bieži aizsērē filtri, un tad ūdens šaltis ir tik tikko pamanāmas, drīzāk atgādinot pasaulslaveno „Čurājošā puisēna" skulptūru Briselē, nevis ierasto strūklaku Madonā.
Netrūkst pat prezervatīvu
Par to, ka strūklakas baseinā var atrast visu ko, aizvakar pārliecinājāmies arī mēs kopā ar fotogrāfu Oļģertu Skuju, kad domes īpašumu uzturēšanas dienesta strādnieki Andris Leimanis un Andris Ozoliņš veica tīrīšanas darbus.
Akmeņi, zari, puķes, celofāna maisiņi, zeķes un… pat prezervatīvi ir ierastas lietas, kas, tīrot strūklakas baseinu, tiek no tā izvilktas. Tāpat kā monētas, ko vieni samet, bet citi savukārt ar magnētu cenšas izdabūt laukā. It sevišķi raksturīgi tas bijis pirmajā gadā, kad gandrīz vai katrs atnācējs strūklakas baseinā iemetis kādu monētu, kā tas ierasts daudzās Rietumeiropas valstīs.
Zinātāji stāsta arī gandrīz vai neticamus atgadījumus, piemēram, kā strūklakas centrā pērn kādā naktī bija pamanījusies uzbraukt pat automašīna un tajā sēdošie braucēji saukuši tostus un malkojuši šampanieti…
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 26.05.2007.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA
OĻĢERTA SKUJAS foto