Pašlaik jaunus ierobežojumus cīņai pret „Covid-19" izplatību nav plānots ieviest, taču ir jāuzlabo esošo ierobežojumu kontrole, atzīst veselības ministre Ilze Viņķele.
Kā zināms, aizvadītās nedēļas nogalē sabiedrības uzmanību un nopēlumu izpelnījās notikumi Rīgā, kur Tērbatas gājēju ielas atklāšanas pasākumā sapulcējās liels skaits cilvēku, kuri neievēroja valsts noteiktās distancēšanās prasības. Sabiedrības spiediena rezultātā tika pārskatīta Tērbatas ielas pasākumu programma, taču pēdējā laikā plaši apmeklēti pasākumi notiek arī citviet, piemēram, ir atsākušies pilsētu svētki, populāras sporta sacensības ar skatītājiem u.tml.
Ministre solīja, ka valsts dienesti uz pārkāpumiem šādos pasākumos acis nepievērs, gluži pretēji, tie atverot acis, ka ir jāuzlabo ierobežojumu kontrole. Politiķe atzina, ka šajā jautājumā „skatās virzienā" uz Iekšlietu ministriju un Valsts policiju, kā arī pašvaldībām un to policijām.
I. Viņkele atkārtoti uzsvēra, ka Latvijā ir iespējama ierobežojumu atjaunošana, ja pasliktināsies „Covid-19" situācija.
21.07.2020.