Pagājušās nedēļas nogalē Rīgā norisinājās Jaunsargu organizācijas 15 gadu jubilejas sarīkojums, uz ko tika aicināti instruktori, kas strādā ar jaunsargiem skolās, un pašvaldību pārstāvji.
Pasākuma aicināto viesu pulkā – arī jaunsardzes Vidzemes novada daļas vadītājs virsleitnants Egils Kaimiņš, jaunsargu vienību vadītāji mūsu rajonā Oskars Kančs un Andrejs Vītoliņš.
Madonas rajonā jaunsargi aktīvi darbojas Varakļānu vidusskolā, kur ar 212. JS vienību strādā Oskars Kančs. Kā pastāstīja O. Kančs, no Varakļānu vidusskolas 212. JS vienībā iesaistījušies 96 jaunieši, bet pavisam vienībā ir 214 aktīvu dalībnieku, arī Murmastienes pamatskolā un Barkavas arodvidusskolā. Instruktors Oskars Kančs vada jaunsargu darbu arī Rēzeknes rajona Dekšārē.
Madonā aktīvi darbojas 211. jaunsargu vienība virsleitnanta Andreja Vītoliņa vadībā. Jaunsargi ir arī Cesvaines vidusskolā, Cesvaines internātpamatskolā. Šajā mācību gadā vienību gatavojas veidot arī O. Kalpaka Meirānu pamatskolā.
Paši jaunsargi 15 gadu jubileju atzīmēja vasaras salidojumā Preiļu rajona Jaunaglonas arodvidusskolā un svinīgajā pasākumā Rīgā nepiedalījās.
Pašlaik jaunsardze apvieno vairāk nekā 6500 Latvijas jauniešu.
Rīgā jaunsargu organizācijas svētkos LR Aizsardzības ministrijas jaunsardzes centra vadība kopā ar aizsardzības ministru Ati Slakteri un Lietuvas aizsardzības ministru Jozu Oleku nolika ziedus pie Brīvības pieminekļa.
Autore: INESE ELSIŅA