Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) trešdien, 20. februārī, apstiprināja valstij piederošās energokompānijas "Latvenergo" jaunos tarifus.
Iedzīvotājiem būs jāmaksā par 39,2% vairāk nekā šobrīd – 7,1 santīms par kilovatstundu. Juridiskajām personām elektrības tarifa izmaiņas būs atkarīgas no vairākiem faktoriem – no pieslēguma sprieguma pakāpes, izvēlētā tarifa.
Pēc "Latvenergo" sniegtās informācijas, pēc tarifu paaugstinājuma vairāk nekā pusei Latvijas iedzīvotāju ikmēneša elektrības rēķina pieaugums būs ne vairāk kā Ls 1,69.
"Latvenergo" elektroenerģijas gala tarifus mainīja ar 2007. gada 1. janvāri, kad iedzīvotājiem maksa par elektrību pieauga par 6%, bet uzņēmumiem – par 18%.
Tarifu kāpumu, kā skaidro "Latvenergo", diktējot importētās elektroenerģijas cenu pieaugums, dabasgāzes sadārdzināšanās, kā arī infrastruktūras sistēmas pakalpojumu izmaksas.
"Latvenergo" elektrību ražo trīs elektrostacijās uz Daugavas un divās termocentrālēs. Daļu no valstij nepieciešamās elektrības "Latvenergo" importē no Igaunijas, Krievijas un Lietuvas, kur 2009. gadā tiks pieslēgts pēdējais Ignalinas atomelektrostacijas bloks.
Autore: ASTRA ZAGORSKA