Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

„Jaunās Vienotības” saraksts būs arī Madonā

ŽEŅA KOZLOVA

Autors • 18.02.2021.

Burtu lielums

Janvāra nogalē partijas „Jaunā Vienotība" vēlēšanu koordinators Jānis Upenieks plašsaziņas līdzekļiem atklāja, ka premjera pārstāvētā partija plāno piedalīties vēlēšanās vismaz 35 pašvaldībās. Sarakstos būšot arī jauni kandidāti, bet līderi – galvenokārt tie, kuri jau sevi apliecinājuši darbā.

Vai „Jaunās Vienotības" deputātu kandidātu saraksts tiek veidots arī Madonas novada pašvaldības domes vēlēšanām, komentēt lūdzu Madonas novada domes deputātu Andreju Ceļapīteru, kas iepriekšējās 2017. gada vēlēšanās tika ievēlēts no partijas „Vienotība".
– Vēlēšanām, protams, esam jau sākuši gatavoties, un tajās arī es piedalīšos kā deputāta kandidāts, negribu jau daudziem ar savu nekandidēšanu sagādāt prieku, kaut gan tādas baumas esmu arī pats dzirdējis, – uzsvēra Andrejs Ceļapīters. – Patlaban veidojam deputātu kandidātu sarakstu pašvaldību vēlēšanām Madonas novadā. Komandas sastāvs ir jau iezīmējies, lielākā daļa no uzrunātajiem ir devuši savu piekrišanu, bet daži vēl domā, citiem vārdiem – esam iegājuši finiša taisnē.
Vaicāts, vai šajās vēlēšanās kandidēs zem „Jaunās Vienotības" karoga, topošā saraksta līderis atbildēja apstiprinoši.
– Nav jau cita varianta. Madonas novada domes vēlēšanās drīkst piedalīties tikai partiju saraksti. Turklāt esmu partijas „Jaunā Vienotība" biedrs, un kopā ar domubiedriem tad arī veidojam partijas deputātu kandidātu sarakstu. Mūsu sarakstā būs tagadējie Madonas novada deputāti (izņemot Inesi Strodi), ar kuriem vienā komandā piedalījāmies arī iepriekšējās vēlēšanās no „Vienotības" saraksta, – madonieši Kaspars Udrass, Artūrs Grandāns, tāpat Andrejs Piekalns no Aronas pagasta un virkne citu. Esam uzaicinājuši kopā ar mums kandidēt arī cilvēkus no pārējām nākamo Madonas novadu veidojošām pašvaldībām. Kā jau teicu, viss ir procesā, un ir tikai nedaudz jāsaspringst, jo nav jau vairs daudz laika. Pēc nepilna mēneša sāksies deputātu kandidātu sarakstu iesniegšana, tātad ir jāpaspēj ne tikai izveidot komandu, bet arī sagatavot programmu, kas mums jāiesniedz apstiprināšanai partijas centrālajā valdē, lai pēc tam varētu doties uz vēlēšanu komisiju un pieteikt savu dalību Madonas novada domes vēlēšanās. Tajās kandidēsim ar pilnu sarakstu, orientējamies uz 22 deputātu kandidātu komandu (19 plus 3 rezervisti), – atzīmēja Andrejs Ceļapīters.
Viņš atklāja, ka, veidojot komandu, piedalīties vēlēšanās nav aicinājis pagastu pārvalžu vadītājus, jo, pēc viņa domām, tā ir sava veida vēlētāju mānīšana.
– Iedzīvotāji par viņiem nobalso, saliek plusus, tādējādi pat no pēdējām vietām pavirzot uz saraksta augšgalu, bet pagastu pārvalžu vadītāji pēc ievēlēšanas un pirmās domes sēdes noliek savu deputāta mandātu, līdz ar to konkrētais pagasts paliek bez sava pārstāvja. Veidojot sarakstu, es nevienu amatpersonu, kam likums liedz amatu apvienot ar deputāta pienākumu pildīšanu, kandidēt vēlēšanās neaicinu. VARAM izstrādātais jaunā likuma „Par pašvaldībām" projekts, kas vēl jāapstiprina valdībā un parlamentā, sākotnēji gan paredzēja, ka pagasta pārvalžu vadītājiem, kuri nolemj kandidēt pašvaldību vēlēšanās, savs amats būtu jāatstāj mēneša laikā kopš deputātu kandidātu saraksta iesniegšanas, bet tas pagaidām nav pieņemts un varbūt attieksies tikai uz nākamajām, nevis šāgada vēlēšanām, – uzsvēra Andrejs Ceļapīters.
Viņš pauda, ka, viņaprāt, nevienam nebūtu jāliedz kandidēt, bet, ja tevi ievēlē, tad ir jāizvēlas lēmējgalds, nevis labāk apmaksāts darbs. – Patlaban, kamēr nav iesniegti deputātu kandidātu saraksti un nav zināms, cik būs to, kas tā rīkosies, vēl grūti prognozēt iznākumu, bet es noteikti apelēšu pie to pārvaldnieku, kuri tiks ievēlēti, sirdsapziņas, aicinot palikt pie lēmējgalda, nevis nolikt deputāta mandātu, un nepievilt sava pagasta cilvēkus, – piebilda Andrejs Ceļapīters.
Savas korekcijas gan attiecībā uz Madonas novada pašvaldību var ienest Satversmes tiesa.
– Vēl jau ir cerība, ka Madonas novada saimē atgriezīsies Varakļāni, ja Satversmes tiesa atcels Saeimas lēmumu par Varakļānu pašvaldības apvienošanu ar Rēzeknes novadu. Tādā gadījumā mūs gaida vēl vienas pašvaldību vēlēšanas, kuras, kā skaidro juristi, atkārtoti būs jārīko gan Madonas, gan Rēzeknes novadā. Tādā gadījumā patiešām izveidosies neordināra situācija. Savukārt ja Satversmes tiesa lems citādi un Varakļāni paliks Rēzeknes novadā, tad visdrīzāk šī būs pirmā un arī vienīgā reize, kad Madonas novada dome darbosies 19 deputātu sastāvā. Pēc tam šis skaits var samazināties uz 15 vai pat 13, ņemot vērā, ka vidēji katru gadu iedzīvotāju skaits samazinās par aptuveni 600-700. Patlaban apvienotajā Madonas novadā ir 30 613 iedzīvotāju, bet, tiklīdz to skaits samazināsies zem 30 000, mazāks būs arī domē ievēlējamo deputātu skaits, – skaidroja Andrejs Ceļapīters.
19.02.2021.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px