Pagājušās nedēļas nogalē Ērgļu novadā norisinājās svētki, kurus no vienas puses var uzskatīt par tradicionāliem, bet no otras – par jaunu tradīciju aizsācējiem – tie ir Ērgļu novada svētki.
Kā zināms, Ērgļu novads izveidojās pagājušajā gadā, apvienojoties Ērgļu, Jumurdas un Sausnējas pagastiem, un līdz ar to tradicionālie Ērgļu pagasta svētki kļuvuši par visa novada svētkiem. Tiesa, tie nekad nav bijuši vien kāda pagasta vai šobrīd – novada svētki, jo to apmeklētāju vidū ir visai daudz ciemiņu no visa Madonas rajona un citām Latvijas vietām.
Katram pa slotai
Ērgļu novada svētkus piektdienas vakarā ievadīja spēcīga lietus gāze, kas lika nedaudz pārskatīt organizatoru plānus un atklāšanu norīkot telpās, nevis brīvā dabā, kā sākotnēji bija iecerēts. Tas gan netraucēja izturīgajiem jumurdiešiem un sausnējiešiem mērot ceļu no saviem pagastiem, lai aizdegtu simbolisku vienotības lāpu pie Ērgļu saieta nama, kurā vēlāk arī norisinājās novada svētku atklāšana. Saieta namā notiekošais remonts publikai netraucēja, jo cilvēks ir pielāgoties spējīga būtne, un šī bija tā reize, kad nācās pielāgoties. Svētku atklāšanas daļā sveicēju lomā uzstājās novadā apvienoto pagastu atraktīvākie un radošākie ļaudis, kas bija sagatavojuši jautrus un brīžiem arī mākslinieciskus priekšnesumus. Bija gan trīs laikam un tā tikumiem līdzi ejošas večiņas, gan skandalējoša ģimene, un neiztrūka arī visu negatīvo, bet vidusmēra cilvēkam tik patīkamo īpašību iemiesotājs – raganu kvartets, kas savas slotas dāvāja novada vadītājiem un ievilka tos arī trakulīgā dejā. Par svinētāju labsajūtu gādāja arī Cesvaines pūtēju orķestris un Ērgļu deju kolektīvi.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 31.07.2007.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS
AGRA VECKALNIŅA foto