Tieslietu ministrs Gaidis Bērziņš pirmdien jau pirms tikšanās ar Augstākās tiesas priekšsēdētāju Andri Guļānu paziņojis, ka atbalsta tiesnešu konferences sasaukšanu saistībā ar telefonsarunu skandālu.
Ministra preses sekretāra Mārtiņa Pankes pirmdien izplatītajā paziņojumā uzsvērts Gaida Bērziņa viedoklis par to, ka tiesu varas reputācija ir smagi cietusi neatkarīgi no Ģenerālprokuratūras iespējamā slēdziena šajā lietā.
– Publiskotie materiāli fiksē tiesnešu un advokātu darba praksi, kas tikusi piekopta pirms desmit gadiem, un sabiedrībā ir aizdomas, ka šādas metodes tiek lietotas arī pašlaik. Taču šo desmit gadu laikā situācija ir krasi mainījusies, un Latvijas tiesnešiem, no kuriem lielākā daļa ir godīgi un strādā pēc labākās sirdsapziņas, ir jādod iespēja savstarpēji pārrunāt šos jautājumus un spriest par situācijas risinājumu, – norādījis ministrs.
Tieslietu ministrs šajā diskusijā vēlas dzirdēt arī Augstākās tiesas priekšsēdētāja skaidrojumu par savu darbību, jo šajos materiālos figurē gan viņa, gan atsevišķu viņa tuvāko kolēģu vārdi, un ir redzams, ka materiāli tapuši laikā, kad Augstāko tiesu vadīja A. Guļāns.
Tiesnešu konference ir tiesnešu pašpārvaldes institūcija, kuras darbā piedalās visi Latvijas tiesneši.
Autore: BAIBA MIGLONE