Vakar redakcijā atskanēja zvans no kādas kundzes, kas vēlējās noskaidrot, vai Madonā un rajonā notiek kādas aktivitātes, lai paustu negatīvo attieksmi pret notikumiem Gruzijā.
Zvanītāja, kas savu vārdu gan neatklāja, izteica sašutumu par to, ka patlaban nav dzirdēts nekas par sabiedrības attieksmes paušanu šajā jautājumā.
– Rīgā vakar plkst. 17.30 notika gājiens Gruzijas atbalstam, vai no Madonas neviens nebrauca? Varbūt vajadzēja noorganizēt tādu cilvēku grupu, kas nav vienaldzīgi pret uzsākto militāro ofensīvu Gruzijā. Saprotu, ka ceļš līdz galvaspilsētai šobrīd maksā dārgi. Varētu taču rīkot piketu vai kādu citu pasākumu tepat Madonā, lai izteiktu atbalstu Gruzijai, tās tautai un paustu līdzjūtību bojāgājušajiem – visiem, kas cietuši šīs brutālās vardarbības un asinsizliešanas dēļ, – zvanītāja emocionāli sprieda. Viņai pašai šādu pasākumu organizēšanu neatļauj cienījamie gadi, bet noteikti pilsētā esot politiski noskaņota sabiedrības daļa, kas arī ir sašutusi par notiekošo Gruzijā.
Partijas Jaunais laiks (JL) Madonas nodaļas vadītājs, Cesvaines mērs Vilnis Špats teiktajam piekrita, arī paužot nosodošu attieksmi: – No pilsoniskā viedokļa šis gadījums ir satraucošs. Acīmredzot lielās valstis ar neko īpaši nerēķinās. Ja ASV izdomā iebrukt Irākā, tad tā arī dara. Krievija izlemj, ka Gruzija tai ir svarīga, bet valsts pilsoņu intereses, domājams, nav no liela svara. Tā tas ir bijis vienmēr.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 12.08.2008.
Autore: LAURA VOITIŅA
Foto avots: http://www.thetimesofnigeria.com