Pirms nedēļas Bērnu un ģimenes lietu ministrija uzsākusi īstenot otro
informatīvās kampaņas „Tu nekad nezini, kurš ir otrā pusē" kārtu.
Kampaņas mērķis ir pievērst bērnu un pusaudžu uzmanību, ka arī interneta vide, kur pastāv šķietama anonimitāte un sajūta par neaizsniedzamību, nepasargā tā lietotāju no potenciālajiem uzbrukumiem.
Kampaņas centrālie tēli ir 12 gadu veca meitene Marija un kāds onkulis Arvīds, kas iepazīšanās portālā mazajai meitenei par sevi sniedz melīgu informāciju, aicina viņu draudzēties. Saskaņā ar centra „Dardedze" informāciju varmākas izmanto dažādas metodes, lai piekļūtu bērnam, tostarp izrāda īpašu draudzību un velta uzmanību, ko dažkārt vecāki
savas aizņemtības dēļ nevar pilnībā sniegt, izsaka komplimentus, tāpat arī mēģina iežēlināt, sakot, ka jūtas vientuļi un bēdīgi. Pedofili var arī draudēt, lai bērns nevienam nestāsta, norādot, ka pretējā gadījumā viņa ģimenei būs nepatikšanas.
Kampaņas ietvaros televīzijā jau tiek pārraidīti videoklipi, lielformāta plakāti izvietoti vairāku Latvijas pilsētu autobusu pieturās, kur bērni pulcējas, gaidot transportu uz skolu vai mājām. Līdzīgi kā iepriekš skolās tiks izplatītas arī skrejlapas ar informāciju par to, kā sevi pasargāt.
Kampaņa „Tu nekad nezini, kurš ir otrā pusē" Latvijā ir adaptēta ar Polijas nevalstiskās organizācijas „Nobody's Children Foundation" atļauju.
Autore: INESE ELSIŅA