“Latvijas Pasts” šāgada 2. septembrī izdod jaunu pastmarku, kas veltīta Baltijā vienīgās regulāri kursējošās šaursliežu dzelzceļa līnijas Gulbene-Alūksne 120. gadadienai.
Vineta Anna Sarkane, vecākā sabiedrisko attiecību projektu vadītāja, informē plašsaziņas līdzekļus, ka uz pastmarkas ilustrēta dzelzceļa līnijas lokomotīve Ferdinands, ierodoties gadskārtējo Bānīša svētku iecienītākajā pieturvietā – Stāmerienas stacijā. Pastmarkas pirmās dienas zīmogošana paredzēta 2. septembrī Stāmerienas šaursliežu dzelzceļa stacijas ēkā, Stāmerienā, no plkst.13 līdz 16.
Jaunās pastmarkas nominālvērtība ir 1,83 eiro, un tā domāta 10. grupas valstu sūtījumu apmaksai svara kategorijā līdz 20 g, savukārt pastmarkas tirāža sasniedz 50 000 eksemplāru. Līdz ar pastmarku izdota arī speciāla aploksne 500 eksemplāru tirāžā. Pastmarkas un aploksnes dizaina autors ir mākslinieks Aleksejs Naumovs.
Šaursliežu dzelzceļš Gulbene-Alūksne jeb Bānītis, kā to dēvē iedzīvotāji, ir kultūrvēsturisks dzelzceļa posms, kas saglabājies no vairāk nekā 210 kilometru garas dzelzceļa līnijas maršrutā Pļaviņas-Gulbene-Alūksne-Ape-Valka. Posms Gulbene-Alūksne stiepjas 33 kilometru garumā.
01.09.2023.