Aizvadītajā nedēļā, kad naktī uz 29. aprīli arī Madonas reģionā plosījās pirmais lielākais pērkona negaiss, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēmis vairāk izsaukumu. Kopumā valstī dzēsti 38 ugunsgrēki, veikti 14 glābšanas darbi un saņemti astoņi maldinoši izsaukumi.
Laikā no 28. līdz 29. aprīlim ugunsdzēsēji glābēji devās dzēst četrus ugunsgrēkus, kuru iespējamais iemesls bija zibens spēriens, informē VUGD pārstāve Viktorija Gribuste. No tiem divi gadījumi reģistrēti Madonas reģionā – Varakļānu novada Murmastienes pagastā dega šķūnis 50 m2 platībā, savukārt Madonas novada Ošupes pagastā dega koks 5 m2 platībā.
VUGD atgādina, ka aizsardzība no zibens ir nepieciešama katrai ēkai, jo praktiski ikvienā dzīvojamajā, sabiedriskajā vai ražošanas ēkā atrodas elektrotehnikas ierīces, kas palielina ēkas magnētisko lauku, līdz ar to –
pievelk zibeni. „Sevi un savu īpašumu var pasargāt no zibens ar zibensnovedēju, kas neatvairīs zibeni, bet gan novadīs tā lādiņu zemē un pasargās ēkas no iespējamās ugunsnelaimes," uzsver Viktorija Gribuste.