Šonedēļ pēc „Jaunā laika" Saeimas frakcijas deputāta Igora Aleksandrova iniciatīvas izveidota deputātu grupa sadarbībai ar Abrenes apvidu.
Par grupas vadītāju ievēlēts madonietis Igors Aleksandrovs, kam deputāta mandāts tika apstiprināts pirms divām nedēļām. Grupā darbosies Saeimas deputāti Gunārs Laicāns (PS) un otrs mūsu novadnieks – Visvaldis Lācis, kas šobrīd nav piederīgs nevienai no Saeimas frakcijām.
– Abrenieši un pārējie Latvijas patrioti nav atteikušies un nekad neatteiksies no savas dzimtenes, un arī mums skaidri jāparāda, ka vēlamies uzturēt sadarbību ar šajā apgabalā dzīvojošajiem latviešiem. Man šķiet dīvaini, ka Latvijas parlamentārieši sadarbojas ar Čīli, Kubu un citām eksotiskām valstīm, bet Abrenes jautājums vispār pazudis no dienaskārtības, – nepieciešamību izveidot grupu īsi raksturo Igors Aleksandrovs, kas pats cēlies no Abrenes, kur apbedīti viņa senči trijās paaudzēs.
Grupas veidotāji cer aktualizēt tādus ar Abreni saistītus jautājumus kā kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšana un abreniešu interešu aizstāvība. Viens no jaunizveidotās deputātu sadarbības grupas mērķiem ir panākt atvieglotu vīzu piešķiršanu Latvijā dzīvojošajiem abreniešiem un viņu pēcnācējiem. Atvieglots vīzu režīms ļautu apciemot savus radiniekus un piemiņas vietas.
Saskaņā ar Saeimas kārtības rulli sadarbības grupu var izveidot ne mazāk kā trīs deputāti. Atsevišķs finansējums grupas darbībai netiek piešķirts.
Autore: BAIBA MIGLONE