Sākoties ziemai, aktuāla kļūst arī laikus veikta sniega tīrīšana, lāsteku un ledus novākšana no jumtiem. Speciālisti iesaka to darīt, negaidot, kamēr sniegs sablietējas, sasnieg kārtu kārtām un tas apdraud ne tikai gājējus, bet arī pašu jumta konstrukciju, pakļaujot to deformācijas vai pat sabrukšanas riskam.
Priecē, ka beidzamajos gados tam lielāku uzmanību pievērš gan paši ēku īpašnieki, gan to apsaimniekotāji. Patlaban, kā „Staram" atzīst SIA „Aizezere" valdes loceklis Armands Griboniks, tas Madonā nav aktuāli, taču pirmie jumti šoziem no sniega ir atbrīvoti arī mūspusē, jo, kā varēja novērot, daudzviet sniega kārta uz māju jumtiem bija izveidojusies diezgan bieza. Sāka veidoties pat bīstamas situācijas, kad sniegs nokarājās virs ietvēm un gājēji, ejot pa pilsētu, vairs nevarēja justies pilnīgi droši, tāpēc tika uzsākta jumtu tīrīšana.
– Pirmais sniegs ir jau paspējis gan nokust, gan uzsnigt no jauna, bet ne tik biezā kārtā, lai atkal vajadzētu domāt par jumtu tīrīšanu, turklāt tas jau drīz būs atkal nokusis. Šim mērķim pacēlāja tehnika patlaban netiek izmantota, bet tā saucamā žirafe ļoti noder Ziemassvētku rotājumu un svētku apgaismojuma izvietošanai uz ēku jumtiem un fasādēm, it sevišķi pieprasīta tā ir valsts un pašvaldību iestāžu vidū, kam ir attiecīgs budžets Ziemassvētku noformējumam novadu un apdzīvoto vietu centros. Madonas novada pašvaldība mūsu tehniku parasti izmanto, arī izgreznojot lielo egli Saieta laukumā un nodrošinot Jaungada salūtu. Savukārt iedzīvotāji mājas Ziemassvētkos izrotā pašu spēkiem. Taču visa ziema vēl ir priekšā, visādi var būt. Katrā ziņā tad, kad sasnieg un uz jumtiem izveidojas sniega kārta, pārkares vai lielas lāstekas, cilvēki zvana un interesējas par iespējām iznomāt auto pacēlāja tehniku. Šo pakalpojumu izmanto ne tikai madonieši, bet arī iedzīvotāji citos pagastos un pilsētās, – pastāstīja Armands Griboniks.
06.12.2016.