No 11. līdz 15. augustam Madonā norisināsies gaisa balonu festivāls, ko rīko Latvijas Mobilais telefons (LMT) un SIA „Holiday party".
Par šo jaunumu kārtējā Madonas novada pašvaldības domes sēdē deputātus informēja kultūras darba organizators Jānis Kļaviņš.
– Festivāla organizatoriem šogad bija jāizšķiras starp divām pilsētām Madonu un Bausku, kur rīkot festivālu. Izvēle šoreiz bija par labu Madonai. Spējām viņus pārliecināt gan ar savu infrastruktūru, jo viss nepieciešamais ir pieejams salīdzinoši nelielā teritorijā – viesnīcas, kultūras nams, gaisa balonu pacelšanās laukumi -, gan sakārtoto vidi. Interese par Madonu organizatoriem bija jau labu laiku iepriekš, taču līdz šim priekšroka tika dota lielajām pilsētām – Rīgai, Daugavpilij, Liepājai, Valmierai un Rēzeknei.
Festivāla ietvaros piedalīsies 30-36 gaisa baloni no Latvijas, Lietuvas, Polijas, Somijas un citām Eiropas valstīm. Tie savā starpā sacentīsies, taču paralēli sacensībām norisināsies arī citas aktivitātes. Piektdien un sestdien tiks rīkoti lielkoncerti (skatuve atradīsies krustojumā pie viesnīcas „Madona"), – norādīja Jānis Kļaviņš.
– Šim pasākumam tiek rīkota viena no plašākajām reklāmas kampaņām, kam līdzināties var vienīgi „Baltic Beach party". Reklāmu un informāciju par festivālu sniegts teju vai visi plašsaziņas līdzekļi, līdz ar to arī Madonas novada vārds gūs plašāku skanējumu. Otrkārt, šo festivālu tradicionāli apmeklē liels cilvēku skaits. Provizoriski rēķinot, Madonas novadu festivāla norises dienās apmeklēs no 6000 līdz 16 000 cilvēku. Tie ir pasākuma rīkotāji, sacensību dalībnieki un interesenti. Pieņemot, ka katrs no viņiem novadā iztērēs kaut vai 5 latus, ieguvums vietējiem uzņēmējiem būs salīdzinoši liels. Cik man zināms, lielākā daļa novada viesnīcu un viesu namu uz festivāla norises dienām jau ir rezervēti. Protams, novada dome tiešu materiālo labumu no šī festivāla negūst, taču uzņēmēji gan, savukārt vietējiem iedzīvotājiem būs iespēja apmeklēt labu pasākumu. Ceru, ka šāda veida aktivitāšu mūsu novadā būs aizvien vairāk.
Deputāti, daloties savos novērojumos, atzina, ka līdz šim vietējie uzņēmēji, it īpaši tie, kas nodarbojas ar sabiedrisko ēdināšanu, nav bijuši aktīvi un neizmanto iespēju nopelnīt dienās, kad Madonā un tās apkaimē notiek liela mēroga pasākumi. Piemēram, nesen Jāņos rīkotā rallijreida „Riga Baja" sportisti un skatītāji bija spiesti pirkt pārtikas produktus lielveikalos un gatavot ēdienu paši, jo nebija iespējams atrast kādu ēdināšanas iestādi, kas būtu atvērta. Un šādu gadījumu nav mazums, tādēļ gan Jānis Kļaviņš, gan deputāti cer, ka vismaz festivāla laikā vietējie uzņēmēji spēs izmantot iespēju nopelnīt, ko sniedz plaša mēroga gaisa balonu festivāls.
Gaisa balonu festivāla organizētāji domei lūdza atļauju izmantot kultūras nama telpas, kur tiks ierīkots festivāla organizatoru komandcentrs, atsevišķus pilsētas laukumus, no kā gaisa baloniem pacelties, kā arī atbalstu sacensību darbinieku ēdināšanas nodrošināšanā un organizatorisku palīdzību. Domes deputāti iesniegumā pausto lūgumu atbalstīja (ēdināšanai tika atvēlēti Ls 1000).
Autors: EGILS KAZAKEVIČS
JĀŅA PLISKAS foto