Aprīļa sākumā Madonas rajona padome vērsās ar lūgumu valsts akciju sabiedrībā „Latvijas Valsts ceļi" nekavējoties atrast līdzekļus un iespējas turpināt sakārtot 84,17 km garo valsts pirmās šķiras autoceļu Madona- Vecpiebalga-Cēsis. Pagaidām labā un apmierinošā tehniskajā stāvoklī ir 29,7 kilometri ceļa, remonts veikts tikai atsevišķos posmos.
Domājot par Vidzemes reģiona attīstību, par nokļūšanu tā centrā Valmierā, jāatgādina, ka ceļa Cēsis-Madona sakārtošana jau bija paredzēta gan Vidzemes reģiona plānošanas dokumentos, gan VAS „Latvijas Valsts ceļi" plānos, bet to izpilde kavējas.
Rajona padomes vēstulē bija atzīmēts, ka ceļa Cēsis-Vecpiebalga-Madona vismaz 18,3 kilometri (posmi 48,8-62,7 km, 67,4-70 km 71,2-73 km) atrodas tuvu sabrukumam.
Ceļa noslogojums ir 1500-3600 automašīnu diennaktī, tas savieno Madonu un Valmieru, novadus ar reģionālajiem centriem.
Attīstās arī tūrisms. Vidzemes skaistākās vietas vēlas apmeklēt gan vietējie dabas un vēstures cienītāji, gan ārzemju viesi. Arī tāpēc nepieciešami labi ceļi.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 19.05.2007.
Autors: GUNĀRS ZEMZARS