Pagājušajā svētdienā Varakļānu novadā izcēlās nopietns ugunsgrēks, visticamāk, gāzes balona eksplozijas dēļ. Negadījumā cieta trīs Varakļānu novada iedzīvotāji – viena sieviete un divi vīrieši.
Kā secināja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Madonas daļas komandiera pienākumu izpildītājs Māris Bulders, šī bijusi iespaidīgākā ugunsnelaime Madonas reģionā šā gada pirmajā pusgadā.
– Kopējā degšanas platība bija 450 kvadrātmetru, izdega vienstāva koka dzīvojamā māja un divas saimniecības ēkas. Smagus apdegumus guva sieviete, 2. pakāpes apdegumus – gados jaunāks vīrietis, bet pusmūža vecuma vīrieti mediķi apskatīja, palaida mājās. Šobrīd versijas ir dažādas, patiesos ugunsgrēka iemeslus un liecības skaidro policija, bet vismaz sākotnējie cietušo paskaidrojumi liecināja, ka aizdegšanās izcēlusies no gāzes balona. Precīzāk, mājas iedzīvotāji centušies atskrūvēt balona ventili, kad tas nesanācis, pasaukuši palīgu. Kamēr darbojušies gar ventili, kaut kādā veidā izcēlusies dzirkstele, un gāzes balons eksplodējis. No tā izcēlās liesmas, kas koka ēkā strauji izplatījās. VUGD izsaukumu saņēma pulksten 11.50, izbrauca ugunsdzēsēji glābēji no Varakļāniem, Viļāniem, Preiļiem un Lubānas, – informēja Māris Bulders.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 05.06.2013.
Autore: LAURA VOITIŅA