Eksāmenu laiks Latvijas skolās joprojām rit pilnā sparā.
Šogad devītās klases, pēc Madonas rajona skolu sniegtajiem datiem, beigs 685 skolēni, kas iepretim pagājušā gada skaitam – 817 – ir maz. Rajona izglītības pārvaldes vadītāja Veronika Caune atzīst, ka tas ir saistīts ar demogrāfisko bumu, kas bija vērojams deviņdesmito gadu sākumā. Mazāk, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, būs arī vidusskolu absolventu – 364 (pērn 382).
V. Caune, raksturojot situāciju saistībā ar eksāmeniem, pauž cerību, ka lielu starpgadījumu nebūs, pašlaik tādi arī nav novēroti.
– Informācijas par eksāmenu noplūdi mums nav, nav arī tādu kuriozu kā, piemēram, iztrūkstoši eksāmenu varianti vai vispār neatsūtīti eksāmeni. Nav bijis sūdzību arī no skolēniem vai viņu vecākiem par eksāmenu saturu. Par to vislabāk tomēr varētu spriest skolotāji praktiķi, kas konkrēto priekšmetu māca un pārzina prasības, taču arī no viņiem pagaidām atsauksmes neesam saņēmuši. To eksāmenu rezultāti, kurus mēs labojam uz vietas rajonā, rāda, ka skolēnu rezultāti ir salīdzinoši normāli, protams, gadās arī pa kādam nepietiekošam vērtējumam, – stāsta Veronika Caune.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 07.06.2007.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS