Apritējuši divdesmit gadu, kopš mūžībā aizgājis iemīļots dziesminieks, Atmodas laika simbols, sirmais, bet sirdī jaunais vīrs ar akordeonu rokās — Eduards Rozenštrauhs.
Viens no pirmajiem koncertiem, ko organizēja Madonas Grāmatu draugu biedrība ar ansambļa „Mantojums” menedžeres Drosmas Zariņas-Jurjevas palīdzību, notika Madonas estrādē.
Atceres pasākums — lielkoncerts, pieminot dziesminieku, „Mantojumu” (24. gadskārta), Drosmu Zariņu-Jurjevu, vācot ziedojumus Eduarda Rozenštrauha kapa piemineklim, stāstot par komponista un Broņislavas Martuževas dzīves liktenīgajām paralēlēm, notiks 14. jūnijā Latviešu biedrības namā Rīgā.
Lielkoncerta „Neprātīgā sirds… es tagad esmu viens” pirmajā daļā skanēs Eduarda Rozenštrauha dziesmas ar Rūtas Skujiņas vārdiem. Koncerta uzvedumā piedalīsies Indra Lintiņa (toreiz Jenča), Valdis Zilveris, Juris Hiršs, Anita Grūbe, kas ir arī uzveduma režisore.
Otro daļu vadīs Anta Rugāte. Piedalīsies koris „Ķekava” ar temperamentīgo diriģentu Arvīdu Platperu, Rīgas 41. vidusskolas audzēkņi un tanī skaitā — Kristaps Miķelsons, dzejnieka Arnolda Auziņa mazdēls. Dziedās Mārtiņš Zvīgulis, dejos Natālija Samborska un Kristaps Lintiņš. Paldies Indrai Lintiņai un Mārim Lasmanim par šo piemiņas pasākumu.
Biļetes var iegādāties „Biļešu paradīzes” kasēs.
Lai kopīgi dotos uz sarīkojumu Rīgā, par transportu interesēties pa tālruni 64860254 vai 26015716 līdz 11. jūnijam.
Autore: BEĀTE OZOLIŅA