Kārļu diena jau tradicionāli Latvijā kļuvusi par Draudzīgā aicinājuma dienu. Ideju dāvināt savai skolai grāmatas 1935. gada 28. janvārī aizsāka Latvijas Valsts prezidents Kārlis Ulmanis, kas savā vārdadienā uzdāvināja bērnības skolai grāmatas un lūdza, lai arī citi atceras savas skolas.
Vakar visā Latvijā 74. reizi tika atzīmēta Draudzīgā aicinājuma diena.
Cēsu Valsts ģimnāzija (DACVĢ) labākajiem ģimnāzijas skolēniem pasniedza Draudzīgā aicinājuma fonda balvas. „Draudzīgā aicinājuma" medaļas no fonda saņēma arī Latvijas Televīzija (LTV) par videofilmu „Likteņa līdumnieki" un labdarības akciju „Palīdzēsim talantam". Medaļas LTV piešķirtas kā novērtējums „rūpēm par latviskuma saglabāšanu sabiedrībā, kultūrvēsturisko sakņu kopšanai un uzturēšanai, jauno talantu un Latvijas skolu atbalstam".
Izglītības un zinātnes ministre Tatjana Koķe aicināja skolēnus „turpināt apkopot un dokumentēt nesenās vēstures notikumus, līdzcilvēku pieredzi un vērtības, vākt kultūrvēsturiskus materiālus, pierakstīt atmiņu un veiksmes stāstus, ar ko papildināt skolu un novadu muzeju ekspozīcijas". Ministre mudināja skolēnus pašiem veidot grāmatas, ko atstāt kā liecību nākotnei.
Autore: INESE ELSIŅA